Bagdadis kärgatasid taas plahvatused, hukkus rohkem kui 60 inimest ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
13 pilti
Foto: Terrorirünnakud 17. mail Bagdadis. Autor: Reuters/AFP/Scanpix
{{1463483418000 | amCalendar}}

Iraagi pealinnas Bagdadis leidis täna aset kolm pommiplahvatust, mille tagajärjel sai surma vähemalt 61 ja vigastada rohkem kui 100 inimest. Viimane nädal on olnud pealinnas käesoleva aasta veriseim.

Üks suitsiiditerroristi korraldatud plahvatus kärgatas linna põhjaosas al-Shaabi linnaosas asuval turuplatsil - selles rünnakus hukkus 38 inimest ja vigastatuid oli rohkem kui 70. Pealinna lõunaosas al-Rasheedis plahvatanud autopomm aga tappis 6 ja vigastas 21 inimest, vahendas Reuters allikaid politseis ja haiglates.

Naissoost suitsiiditerroristi sihtmärgiks olnud linnaosas elavad peamiselt šiiidid.

Kolmas plahvatus leidis aset Sadri linnaosas, mis langes rünnaku alla ka eelmisel nädalal. Väidetavalt korraldas turuplatsil toimunud rünnaku enesetaputerrorist, kes juhtis lõhkeainet täis autot. Esialgsetel andmetel sai selles plahvatuses surma 19 ja vigastada 15 inimest.

Hetkel pole ükski rühmitus rünnakute eest veel vastutust võtnud, kuid varem on selliseid - eriti šiiitide vastu suunatud - terroriakte korraldanud sunniitlik äärmusrühmitus ISIS. Eelmisel nädalal pealinna tabanud ja umbes 100 inimese elu nõudnud plahvatusteseeria eest on ISIS juba vastutuse võtnud.

Kohalikud elanikud aga süüdistavad valitsust ja õiguskaitseorganeid puudulikus töös julgeoleku tagamisel.

Peaminister Haider al-Abadi on varem põhjendanud praegusi julgeolekualaseid tagasilööke poliitilise kriisiga, mille on põhjustanud tema poolt korruptsiooni tõrjumiseks algatatud muudatused valitsuskabinetis.

Viimastel aastatel on turvalisus pealinnas paranenud ja seda isegi hoolimata sellest, et osa Iraagi territooriumist on endiselt ISIS-e kontrolli all. Võimalus, et Bagdadis muutuvad terrorirünnakud taas igapäevaseks nähtuseks, sunnib aga peaministrit endisest veelgi rohkem poliitilise kriisi lahendamisega kiirustama.

Toimetaja: Laur ViirandMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.