Bagdadis kärgatasid taas plahvatused, hukkus rohkem kui 60 inimest ({{commentsTotal}})

{{1463483418000 | amCalendar}}

Iraagi pealinnas Bagdadis leidis täna aset kolm pommiplahvatust, mille tagajärjel sai surma vähemalt 61 ja vigastada rohkem kui 100 inimest. Viimane nädal on olnud pealinnas käesoleva aasta veriseim.

Üks suitsiiditerroristi korraldatud plahvatus kärgatas linna põhjaosas al-Shaabi linnaosas asuval turuplatsil - selles rünnakus hukkus 38 inimest ja vigastatuid oli rohkem kui 70. Pealinna lõunaosas al-Rasheedis plahvatanud autopomm aga tappis 6 ja vigastas 21 inimest, vahendas Reuters allikaid politseis ja haiglates.

Naissoost suitsiiditerroristi sihtmärgiks olnud linnaosas elavad peamiselt šiiidid.

Kolmas plahvatus leidis aset Sadri linnaosas, mis langes rünnaku alla ka eelmisel nädalal. Väidetavalt korraldas turuplatsil toimunud rünnaku enesetaputerrorist, kes juhtis lõhkeainet täis autot. Esialgsetel andmetel sai selles plahvatuses surma 19 ja vigastada 15 inimest.

Hetkel pole ükski rühmitus rünnakute eest veel vastutust võtnud, kuid varem on selliseid - eriti šiiitide vastu suunatud - terroriakte korraldanud sunniitlik äärmusrühmitus ISIS. Eelmisel nädalal pealinna tabanud ja umbes 100 inimese elu nõudnud plahvatusteseeria eest on ISIS juba vastutuse võtnud.

Kohalikud elanikud aga süüdistavad valitsust ja õiguskaitseorganeid puudulikus töös julgeoleku tagamisel.

Peaminister Haider al-Abadi on varem põhjendanud praegusi julgeolekualaseid tagasilööke poliitilise kriisiga, mille on põhjustanud tema poolt korruptsiooni tõrjumiseks algatatud muudatused valitsuskabinetis.

Viimastel aastatel on turvalisus pealinnas paranenud ja seda isegi hoolimata sellest, et osa Iraagi territooriumist on endiselt ISIS-e kontrolli all. Võimalus, et Bagdadis muutuvad terrorirünnakud taas igapäevaseks nähtuseks, sunnib aga peaministrit endisest veelgi rohkem poliitilise kriisi lahendamisega kiirustama.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema