Niinistö ja Ilves TTÜs: kuidas taasleida 1990. aastate uuendusmeelsus? ({{commentsTotal}})

Sauli Niinistö ja Toomas Hendrik Ilves 17. mail. Autor: VPK

Presidendid Sauli Niinistö ja Toomas Hendrik Ilves osalevad TTÜ Mektorys korraldatud foorumil "FinEst Future Forum", kus arutletakse Eesti ja Soome tuleviku innovatsiooni ja koostöö üle. ERR.ee teeb foorumilt otse-ülekande.

Foorumil otsitakse vastuseid küsimustele, kuidas korrata 1990. algusaastate uuendusmeelsust; millised peaksid olema Eesti ja Soome eesmärgid lähemaks 20 aastaks; mida arvavad noored ettevõtjad ja investorid ning globaalse haardega ärimehed sellest Euroopa osast ning kelle käes on eduvõtmed - kas avalikul või erasektoril?

"Eesti ainsas tehnoloogiaülikoolis toimuv innovatsioonifoorum on uue eduloo alguspunkt," seisab ürituse tutvustuses. Arutlusele tuleb ka see, milline roll uuendusmeelsetel ja interdistsiplinaarsust arvestavatel ülikoolidel innovatsiooni soodustamisel.

Foorumil osalevad lisaks presidentidele TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo, Soome suursaadik Eestis Kirsti Narinen, LHV juhatuse liige Erkki Raasuke, Teleporti juhataja ja kaasasutaja Sten Tamkivi, ettevõtja Lenina Rautonen ning start-up ettevõtja Marianne Vikkula.

Foorumit modereerib Aalto ülikooli ettevõtlussuhete professor Ilkka Lakaniemi.

Soome president Sauli Niinistö kohtub ka Tehnikaülikoolis õppivate soome tudengitega.

Toimetaja: Greete PalmisteVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.