Brexiti-teemaliste arvamusküsitluste tulemused on väga erinevad ({{commentsTotal}})

London Autor: Luke Macgregor/Reuters/Scanpix

Eile avaldati Suurbritannias kolm arvamusküsitlust, kus uuriti brittide seisukohti Euroopa Liidus jätkamise teemal. Kahe uuringu kohaselt on hetkel edumaa liidus jätkamise pooldajatel, üks uuring aga näitab lahkumise toetajate ülekaalu.

Uuringufirma TNS arvamusküsitluses selgus, et Euroopa Liidust lahkumise pooldajaid (41%) on jätkajatest (38%) kolm protsendipunkti rohkem. Tegemist oli esimese korraga, kui TNS-i uuring näitab suuremat toetust Euroopa Liidust lahkumisele, vahendas Reuters.

3. mai küsitlusega võrreldes on lahkulöömise pooldajate arv kasvanud viie protsendipunkti võrra.

"See tulemus vihjab sellele, et seni veel kahelnud inimesed on pigem asunud toetama lahkulöömise kampaaniat. Me peame siiski ära ootama järgmise küsitluse, et näha, kas tegu on trendi või juhusliku kõikumisega," kommenteeris TNS-i uuringuekspert Luke Taylor, kes rõhutas, et praegustest tulemustest hoolimata on täiesti selge, et referendum tuleb väga tasavägine ning paljud inimesed pole veel oma otsust langetanud.

Kaks uuringut näitavad selget toetust Euroopa Liidus jätkamisele

Ajalehe The Daily Telegraph tellimusel ja uuringufirma ORB poolt läbi viidud arvamusküsitlus aga näitas, et Euroopa Liitu jäämist pooldab 55% vastanutest, nn Brexiti soovijaid on aga 40%.

Guardiani tellitud ja ICM-i tehtud uuring aga näitas Euroopa Liidus jätkamise pooldajaid on kaheksa protsendipunkti võrra rohkem.

Küsimusele, kas Suurbritannia peaks jääma Euroopa Liidu liikmesriigiks, annavad britid vastuse 23. juunil toimuval referendumil.

Toimetaja: Laur ViirandLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.