Tusk: Boris Johnsoni Hitleri-võrdlus ületas ratsionaalse arutelu piiri ({{commentsTotal}})

Euroopa Ülemkogu president Donald Tusk kritiseeris teravalt Londoni endise linnapea ja Brexiti-kampaania juhtfiguuri Boris Johnsoni väljaütlemist, mille kohaselt sarnanevad Euroopa Liidu eesmärgid Natsi-Saksamaa diktaatori Adolf Hitleri plaanidega.

"Kui ma kuulen, et Euroopa Liitu võrreldakse Adolf Hitleri plaanide ja projektidega, ei saa ma enam vaikida," vahendas The Guardian Tuski sõnu, millega viimane Kopenhaagenis ajakirjanike poole pöördus.

Tuski hinnangul on Johnson sellise arvamusavaldusega ületanud mõistliku arutelu piiri. "Sellised absurdseid agumente võiks täielikult ignoreerida, kui need poleks esitanud valitseva erakonna üks mõjukamaid poliitikuid. Boris Johnson ületas ratsionaalse diskursuse piiri ja demonstreeris poliitilist amneesiat," märkis ta.

"Mõnes mõttes illustreeris ta paljude eurooplaste, mitte ainult Ühendkuningriigi elanike, meeleolu ja emotsioone. Kuid mingil juhul ei saa see vabandada niivõrd ohtlikku teadvusekaotust," lisas Tusk.

Teravate avalduste poolest tuntud Johnson ütles nädalavahetusel ajalehele The Sunday Telegraph antud intervjuus, et nii Hitler, Napoleon kui ka mitmed teised on üritanud Euroopat ühe võimu alla ühendada, et taastada Rooma impeeriumi aegne "kuldajastu", kuid alati on need katsed lõppenud traagiliselt. "Euroopa Liit on samasugune katse teistsuguste meetoditega," arvas ta.

"Põhimõtteliselt on tegu igavesti püsinud probleemiga ehk Euroopa idee suhtes pole olemas mingit sügavamat lojaalsust. Pole mingit üht autoriteetset võimu, mida igaüks austaks ja mõistaks. Ning see on tekitanud tohutu demokraatliku tühimiku," selgitas Johnson oma mõtet.

Lisaks avaldas Johnson arvamust, et kui kunagine peaminister Winston Churchill veel elaks, siis toetaks temagi Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust.

Pikka aega Londonit juhtinud Johnson on hetkel Brexiti-kampaania kõige mõjukam poliitik, kes on selles küsimuses selgelt vastandunud oma erakonnakaaslasest peaministrile David Cameronile, kes toetab liidus jätkamist. Üks Johnsoni eesmärkidest on ka tõusta Cameroni järel tooride juhiks.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema