Virkebau: Ilves-Extra ei tegelenud piisavalt arendusega ({{commentsTotal}})

Meelis Virkebau.
Meelis Virkebau. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti rõiva- ja tekstiililiidu juhatuse esimees Meelis Virkebau ütles, et tema hinnangul tingis palju aastaid raskustes olnud Ilves-Extra pankroti vajakajäämised arenduses ja turunduses.

"Ilves-Extra on olnud raskustes viimased 8-9 aastat. Eemalt vaadates näen, et kui Ilvest võrrelda teiste ettevõtetega, siis ettevõtte positiivse või negatiivse arengu loovad inimesed, kes seda ettevõtet juhivad, arendavad uusi tooteid, disainivad ja turundavad. Tundub, et siin on olnud Ilvesel oluline möödapanek," ütles Virkebau Vikerraadio saates "Uudis +".

"Ilvese tooted ei ole olnud juba aastaid atraktiivsed, nende kauplused olid nõrgad. Minu arvates oli suur viga ka selles, et aastaid tagasi loobus Ilves-Extra käimast Euroopa suurimatel spordirõivaste messidel, mis tähendab, et Ilves-Extrat ei olnud Euroopa turul näha," sõnas Virkebau.

Eesti rõiva ja tekstiilitööstust vaadates märkis Virkebau, siis meil on kokku umbes 10 000 töötajat ja eelmisel aastal oli käive 400 miljonit eurot, millest eksport moodustas 86 protsenti.

"Ma ütleks, et selle käibe ja ekspordi lõid enamuses edukad ettevõtted," lisas ta.

Eesti rõivatööstuses on näha arengut

Virkebau sõnul on pea igas alavaldkonnas näha jõulist arengut. Spordirõivaste tootjatest tõi ta esile kiiresti areneva ettevõtte Pärnus Trimtex Balti, samuti Haapsalus tegutseva Nurme productioni. Nendele kahele ettevõttele on Virkebau sõnul edu toonud müügi korraldus ja neil on väga efektiivne tootmine ja vigadeta toimiv logistika.

Baltikast rääkides ütles ta, et ettevõte töötab juba teist aastat Hispaania turul, kus Tenerife saarel on neil kaks frantsiisikauplust.

"Ma usun, et Baltika on ettevõte, kus tegeletakse kõige süstemaatilisemalt toote- ja brändiarendusega," märkis ta.

Samuti kiitis ta Sangarit. "Sangari sära on viimastel aastatel tunduvalt kasvanud. Sangar tegi teatavasti möödunud aasta alguses olulise otsuse, kui ostis Rootsi tuntuselt teise rõivabrändi Oscar Of Sweden. Läbi selle ostu julgen ma arvata, et Sangar on ainuke Eesti ettevõte, kellel on täna müügiväljund ka Manhattanil."

Kõige kiiremini arenevad aga Virkebau sõnul Eestis ettevõtted, mis toodavad töö- ja kaitserõivaid.

Virkebau kurtis, et valitsus ei toeta Eesti rõivatööstust. "Meid valitsus ei toeta meie arendustegevustes. On muidugi muidugi toetusi, mis saabuvad Euroopa Liidust läbi EAS-i, aga see ei ole märkimisväärne," ütles Virkebau. Samas leidis ta, et vaatamata sellele saab Eesti rõivatööstus hakkama.

Toimetaja: Aleksander KrjukovJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema