Virkebau: Ilves-Extra ei tegelenud piisavalt arendusega ({{commentsTotal}})

Meelis Virkebau. Autor: Postimees/Scanpix

Eesti rõiva- ja tekstiililiidu juhatuse esimees Meelis Virkebau ütles, et tema hinnangul tingis palju aastaid raskustes olnud Ilves-Extra pankroti vajakajäämised arenduses ja turunduses.

"Ilves-Extra on olnud raskustes viimased 8-9 aastat. Eemalt vaadates näen, et kui Ilvest võrrelda teiste ettevõtetega, siis ettevõtte positiivse või negatiivse arengu loovad inimesed, kes seda ettevõtet juhivad, arendavad uusi tooteid, disainivad ja turundavad. Tundub, et siin on olnud Ilvesel oluline möödapanek," ütles Virkebau Vikerraadio saates "Uudis +".

"Ilvese tooted ei ole olnud juba aastaid atraktiivsed, nende kauplused olid nõrgad. Minu arvates oli suur viga ka selles, et aastaid tagasi loobus Ilves-Extra käimast Euroopa suurimatel spordirõivaste messidel, mis tähendab, et Ilves-Extrat ei olnud Euroopa turul näha," sõnas Virkebau.

Eesti rõiva ja tekstiilitööstust vaadates märkis Virkebau, siis meil on kokku umbes 10 000 töötajat ja eelmisel aastal oli käive 400 miljonit eurot, millest eksport moodustas 86 protsenti.

"Ma ütleks, et selle käibe ja ekspordi lõid enamuses edukad ettevõtted," lisas ta.

Eesti rõivatööstuses on näha arengut

Virkebau sõnul on pea igas alavaldkonnas näha jõulist arengut. Spordirõivaste tootjatest tõi ta esile kiiresti areneva ettevõtte Pärnus Trimtex Balti, samuti Haapsalus tegutseva Nurme productioni. Nendele kahele ettevõttele on Virkebau sõnul edu toonud müügi korraldus ja neil on väga efektiivne tootmine ja vigadeta toimiv logistika.

Baltikast rääkides ütles ta, et ettevõte töötab juba teist aastat Hispaania turul, kus Tenerife saarel on neil kaks frantsiisikauplust.

"Ma usun, et Baltika on ettevõte, kus tegeletakse kõige süstemaatilisemalt toote- ja brändiarendusega," märkis ta.

Samuti kiitis ta Sangarit. "Sangari sära on viimastel aastatel tunduvalt kasvanud. Sangar tegi teatavasti möödunud aasta alguses olulise otsuse, kui ostis Rootsi tuntuselt teise rõivabrändi Oscar Of Sweden. Läbi selle ostu julgen ma arvata, et Sangar on ainuke Eesti ettevõte, kellel on täna müügiväljund ka Manhattanil."

Kõige kiiremini arenevad aga Virkebau sõnul Eestis ettevõtted, mis toodavad töö- ja kaitserõivaid.

Virkebau kurtis, et valitsus ei toeta Eesti rõivatööstust. "Meid valitsus ei toeta meie arendustegevustes. On muidugi muidugi toetusi, mis saabuvad Euroopa Liidust läbi EAS-i, aga see ei ole märkimisväärne," ütles Virkebau. Samas leidis ta, et vaatamata sellele saab Eesti rõivatööstus hakkama.

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.