Audiogalerii 17. mail: väikesaarte päästevõimekusest, paranevast õigusabist, Saaremaa hilinevast parvlaevast, Seto kuningriigifotograafi otsinguist ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte 17. mai sündmustest, mis on pärastlõunaks uudistepäeva kujundanud.

Piirissaare nördinud vallavanem: riigi pärast ei ole saarel päästevõimekust

Piirissaare vallavanem kritiseeris riigi osavõtmatust väikesaarte päästevõimekuse tagamisel. Tema sõnul ei taha või suuda riik väikesaartel alalist päästeabi tagada. Seetõttu tuleb saarel loota vabatahtlikele, kes ei pruugi aga alati saarel olemas olla.

Ligipääs riigi õigusabile tõotab uuest aastast paraneda

Justiitsministeerium otsib lahendust keskmise sissetulekuga elanikele, kes ei kvalifitseeru riigi õigusabile, kuid samas ei suuda ka ise teenust osta. Näiteks laiendatakse õigusabi andmist nii, et riik tagab esmatasandi õigusnõustamisel mõned tasuta tunnid.

Saaremaa liini uus parvlaev ei saa tähtajaks valmis

Täna sai kinnituse see, et Saaremaa ja mandri liinile plaanitud parvlaev ei saa õigeks ajaks valmis. Asjaosaliste hinnangul on kõik seotud sügisel lahvatanud Tallinna Sadama korruptsiooniskandaaliga.

Setomaa otsib kuningriigi parimat fotograafi

15. juulini ootab Seto kuningriigipäeva žürii fotosid, millel on seto mees või seto naine. 6. augustil valitakse Seto kuningriigile uus ülemsootska, rahvas ja žürii aga valivad lisaks fotograafile veel meistreid piruka ja leivateos, õllevalmistamises ja puutöös.

Kopli trammid ei sõida remondi tõttu 1. juunist kuni oktoobrini

Rekonstrueeritav trammitee on Viru väljakust kuni Kopli depooni 16 kilomeetrit pikk. Rööpad paigaldatakse betoonalusele, vahetatakse välja kontaktliin ning kandemastid. Lõigul Suur Rannavärav – Balti jaam viiakse trammitee lähemale Skoone bastionile, arvestades võimalikku Rannavärava tänava sulgemist autoliiklusele. Kolme veoalajaama paigaldatakse uued seadmed.

Brexiti-teemaliste arvamusküsitluste tulemused on väga erinevad

Eile avaldati Suurbritannias kolm arvamusküsitlust, kus uuriti brittide seisukohti Euroopa Liidus jätkamise teemal. Kahe uuringu kohaselt on hetkel edumaa liidus jätkamise pooldajatel, üks uuring aga näitab lahkumise toetajate ülekaalu.

"Migrantide seksiõpik" pälvib Saksamaal palju vastukaja

Saksamaa valitsus on andnud välja õppematerjali, mille eesmärgiks on nõustada seksuaalsust puudutavates küsimustes migrante, kes pole veel pikemat aega riigis viibinud. Paraku on nn seksijuhend pälvinud rohkelt kriitikat nii migratsioonipoliitika laitjatelt kui ka mitmetelt ekspertidelt.

President Niinistö jaoks on Soome see mees hamburgerikioski ööjärjekorras, kes oma olekuga kakluse ära hoiab

Tõsine, kuid siiski naljatlev; pragmaatiline, kuid siiski idealistlik; allaheitmatu, kuid siiski diplomaatiaks valmis. President, keda rahvas kõigi küsitluste järgi usaldab ning kes omakorda tunneb, et rahvast ei saa umbusaldada, võttes sellelt näiteks võimaluse NATO liikmelisuse taolises üliolulises küsimuses kaasa rääkida.

Toimetaja: Greete Palmiste, Rene SuurkaevMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema