Audiogalerii 17. mail: väikesaarte päästevõimekusest, paranevast õigusabist, Saaremaa hilinevast parvlaevast, Seto kuningriigifotograafi otsinguist ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte 17. mai sündmustest, mis on pärastlõunaks uudistepäeva kujundanud.

Piirissaare nördinud vallavanem: riigi pärast ei ole saarel päästevõimekust

Piirissaare vallavanem kritiseeris riigi osavõtmatust väikesaarte päästevõimekuse tagamisel. Tema sõnul ei taha või suuda riik väikesaartel alalist päästeabi tagada. Seetõttu tuleb saarel loota vabatahtlikele, kes ei pruugi aga alati saarel olemas olla.

Ligipääs riigi õigusabile tõotab uuest aastast paraneda

Justiitsministeerium otsib lahendust keskmise sissetulekuga elanikele, kes ei kvalifitseeru riigi õigusabile, kuid samas ei suuda ka ise teenust osta. Näiteks laiendatakse õigusabi andmist nii, et riik tagab esmatasandi õigusnõustamisel mõned tasuta tunnid.

Saaremaa liini uus parvlaev ei saa tähtajaks valmis

Täna sai kinnituse see, et Saaremaa ja mandri liinile plaanitud parvlaev ei saa õigeks ajaks valmis. Asjaosaliste hinnangul on kõik seotud sügisel lahvatanud Tallinna Sadama korruptsiooniskandaaliga.

Setomaa otsib kuningriigi parimat fotograafi

15. juulini ootab Seto kuningriigipäeva žürii fotosid, millel on seto mees või seto naine. 6. augustil valitakse Seto kuningriigile uus ülemsootska, rahvas ja žürii aga valivad lisaks fotograafile veel meistreid piruka ja leivateos, õllevalmistamises ja puutöös.

Kopli trammid ei sõida remondi tõttu 1. juunist kuni oktoobrini

Rekonstrueeritav trammitee on Viru väljakust kuni Kopli depooni 16 kilomeetrit pikk. Rööpad paigaldatakse betoonalusele, vahetatakse välja kontaktliin ning kandemastid. Lõigul Suur Rannavärav – Balti jaam viiakse trammitee lähemale Skoone bastionile, arvestades võimalikku Rannavärava tänava sulgemist autoliiklusele. Kolme veoalajaama paigaldatakse uued seadmed.

Brexiti-teemaliste arvamusküsitluste tulemused on väga erinevad

Eile avaldati Suurbritannias kolm arvamusküsitlust, kus uuriti brittide seisukohti Euroopa Liidus jätkamise teemal. Kahe uuringu kohaselt on hetkel edumaa liidus jätkamise pooldajatel, üks uuring aga näitab lahkumise toetajate ülekaalu.

"Migrantide seksiõpik" pälvib Saksamaal palju vastukaja

Saksamaa valitsus on andnud välja õppematerjali, mille eesmärgiks on nõustada seksuaalsust puudutavates küsimustes migrante, kes pole veel pikemat aega riigis viibinud. Paraku on nn seksijuhend pälvinud rohkelt kriitikat nii migratsioonipoliitika laitjatelt kui ka mitmetelt ekspertidelt.

President Niinistö jaoks on Soome see mees hamburgerikioski ööjärjekorras, kes oma olekuga kakluse ära hoiab

Tõsine, kuid siiski naljatlev; pragmaatiline, kuid siiski idealistlik; allaheitmatu, kuid siiski diplomaatiaks valmis. President, keda rahvas kõigi küsitluste järgi usaldab ning kes omakorda tunneb, et rahvast ei saa umbusaldada, võttes sellelt näiteks võimaluse NATO liikmelisuse taolises üliolulises küsimuses kaasa rääkida.

Toimetaja: Greete Palmiste, Rene SuurkaevVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.