Moskva tahab Ukraina võla lisamist IMF-i uude abipaketti ({{commentsTotal}})

IMF-i juht Christine Lagarde ja Ukraina president Petro Porošenko. Autor: Valentyn Ogirenko/Reuters/Scanpix

Venemaa hinnangul tuleks Ukraina võlg Moskvale lisada Rahvusvahelise Valuutafondi uude abipaketti, ütles rahandusminister Anton Siluanov.

Siluanovi sõnul peaks IMF-i uude abiprogrammi lisama Ukraina 3 miljardi dollari suuruse eurovõlakirjade võla tingimused, vahendas Reuters.

2013. aasta lõpul otsustas Venemaa investeerida Ukraina eurovõlakirjadesse kuni 15 miljardit dollarit ning ostis seejärel 3 miljardi dollari eest kaheaastase tähtajaga obligatsioone. Ülejäänud 12 miljardit dollarit Ukraina ei saanud, kuna riigis vahetus võim.

Ukraina on alates möödunud aasta oktoobrist oodanud IMF-ilt kolmandat, 1,7 miljardi dollari suurust laenupaketti, mida pole takerdunud reformide ja poliitiliste vaidluste tõttu veel antud. Kokku on IMF-i abiprogrammi suurus 17,5 miljardit dollarit.

Toimetaja: Merili NaelKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.