Interpoli ja Europoli ühine raport: inimsmugeldajad teenisid Euroopa rändekriisi abil ligi 6 miljardit dollarit ({{commentsTotal}})

Itaalia rannavalve Vahemrel triivinud laevast.
Itaalia rannavalve Vahemrel triivinud laevast. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rahvusvahelised politseiorganisatsioonid Interpol ja Europol teatasid oma ühisraportis, et Euroopa lõunaossa suunatud migratsioonilainega teenisid inimsmugeldajate grupeeringud eelmisel aastal 5-6 miljardit USA dollarit.

Raporti kohaselt kasutas 90 protsenti eelmisel aastal Euroopa Liitu saabunud migrantidest ja põgenikest "teenuseid", mida pakuti kuritegelike organisatsioonide võrgustike poolt.

Politseiorganisatsioonid prognoosivad, et käesoleval aastal võib inimsmugeldajate abi kasutavate inimeste osakaal Euroopasse saabujate seas olla isegi suurem.

Möödunud aastal saabus üle Vahemere Euroopa Liitu rohkem kui miljon migranti ja põgenikku. Väidetavalt maksis suurem osa Euroopasse pürgijatest inimsmugeldajatele vahemikus 3000-6000 USA dollarit.

Raporti andmetel tegelevad inimsmugeldamisega erinevad võrgustikud, mis on üksteisega üsna lõdvalt seotud. Inimsmugeldamine on rahvusvaheline äri ning sellega seoses on kahtlustatavaks kuulutatud rohkem kui 100 riigi kodanikke. Samuti on inimsmugeldajatel üldjuhul varasemaid kogemusi ja seoseid teiste kuriteoliikidega.

Lisaks hoiatatakse, et smugeldajate abil Euroopasse saabunud inimestel on väga suur oht langeda seksuaalse ärakasutamise ohvriks või muutuda orjatöö tegijaks, sest sageli jäädakse inimsmugeldajatele reisi eest võlgu.

Kuigi otsest seost inimsmugeldamise ja terrorismi vahel pole hetkel veel tõestatud, on üha suurenev oht, et välismaised terroristid võivad üritada nende marsruutide kaudu Euroopasse siseneda. Mõnikord on tegu ka oma päritoluriiki naasvate äärmuslastega.

Toimetaja: Laur ViirandJuncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics