Abdeslam postitas mõni nädal enne Pariisi rünnakuid Facebooki ISIS-e lipu ({{commentsTotal}})

ISIS-e lipp. Autor: AP/Scanpix

Pariisi rünnakutes kahtlustatav Salah Abdeslam postitas kolm nädalat enne rünnakuid oma Facebooki lehele äärmusrühmituse ISIS lipu pildi, teatas Belgia uudisteagentuur RTBF.

Salah Abdeslam postitas foto ISIS-e lipust oma Facebooki lehele 23. oktoobril, vahendas BBC.

Samas märkis RTBF, et kuigi see ei jäänud Belgia ohuanalüüside koordineerimise üksuse (OCAM) tähelepanuta ei astunud politsei või luureteenistused sellega seoses ühtki sammu.

Belgia võimud on tunnistanud vigu Pariisi ja Brüsseli rünnakute eelsetel kuudel. Nüüd on aga ilmnenud uusi läbikukkumisi seoses Salah Abdeslamiga.

Esmaspäeval kirjutas RTBF, et juba 2015. aasta jaanuaris tuli üks informaator Brüsselis Molenbeeki linnaosas välja infoga Salah ja Brahim Abdeslamist, kes elasid samas piirkonnas.

Allika sõnul oli Salah Abdeslam olnud Pariisi rünnakute arvatava planeerija Abdelhamid Abaaoudiga ühenduses juba pärast ISIS-e rünnakuid Pariisis 7. ja 9. jaanuaril ning allikas andis politseile isegi tema telefoninumbri.

15. jaanuaril ajas Belgia politsei laiali džihadistide võrgustiku Verviers'is, mida juhtis Abaaoud, kuid sel ajal elas mees ise Ateenas ning hoidis Kreeka võimude eest kõrvale.

Varem on teatatud sellest, et vähemalt üks Abdeslami vendadest oli radikaliseerunud juba 2014. aastal. 2015. aasta veebruariks olid mõlemad mehed politseis registris, kuid neid ei peetud prioriteetideks, kuna samal ajal naasis Süüriast suur hulk Beldia džihadiste.

13. novembri rünnakus Pariisis hukkus 130 inimest. Salah Abdeslam tabati tänavu aprillis Brüsselis ja anti Prantsusmaale välja. Neli kuud jooksus olnud mees tabati neli päeva enne 22. märtsi Brüsseli pommirühmmakuid ja teda on seostatud mitme Brüsseli ründajaga.

Belgia võime on süüdistatud selles, et nad ei ole suutnud tuvastada Abdeslami ja tema venna Brahim Abdeslami sidemeid Pariisi terrorirünnakute väidetava planeerija Abdelhamid Abaaoudiga. Brahim Abdeslam lasi end 13. novembril õhku, Abaaoud tapeti mõni päev pärast rünnakuid Pariisis haarangu käigus.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.