Abdeslam postitas mõni nädal enne Pariisi rünnakuid Facebooki ISIS-e lipu ({{commentsTotal}})

ISIS-e lipp.
ISIS-e lipp. Autor/allikas: AP/Scanpix

Pariisi rünnakutes kahtlustatav Salah Abdeslam postitas kolm nädalat enne rünnakuid oma Facebooki lehele äärmusrühmituse ISIS lipu pildi, teatas Belgia uudisteagentuur RTBF.

Salah Abdeslam postitas foto ISIS-e lipust oma Facebooki lehele 23. oktoobril, vahendas BBC.

Samas märkis RTBF, et kuigi see ei jäänud Belgia ohuanalüüside koordineerimise üksuse (OCAM) tähelepanuta ei astunud politsei või luureteenistused sellega seoses ühtki sammu.

Belgia võimud on tunnistanud vigu Pariisi ja Brüsseli rünnakute eelsetel kuudel. Nüüd on aga ilmnenud uusi läbikukkumisi seoses Salah Abdeslamiga.

Esmaspäeval kirjutas RTBF, et juba 2015. aasta jaanuaris tuli üks informaator Brüsselis Molenbeeki linnaosas välja infoga Salah ja Brahim Abdeslamist, kes elasid samas piirkonnas.

Allika sõnul oli Salah Abdeslam olnud Pariisi rünnakute arvatava planeerija Abdelhamid Abaaoudiga ühenduses juba pärast ISIS-e rünnakuid Pariisis 7. ja 9. jaanuaril ning allikas andis politseile isegi tema telefoninumbri.

15. jaanuaril ajas Belgia politsei laiali džihadistide võrgustiku Verviers'is, mida juhtis Abaaoud, kuid sel ajal elas mees ise Ateenas ning hoidis Kreeka võimude eest kõrvale.

Varem on teatatud sellest, et vähemalt üks Abdeslami vendadest oli radikaliseerunud juba 2014. aastal. 2015. aasta veebruariks olid mõlemad mehed politseis registris, kuid neid ei peetud prioriteetideks, kuna samal ajal naasis Süüriast suur hulk Beldia džihadiste.

13. novembri rünnakus Pariisis hukkus 130 inimest. Salah Abdeslam tabati tänavu aprillis Brüsselis ja anti Prantsusmaale välja. Neli kuud jooksus olnud mees tabati neli päeva enne 22. märtsi Brüsseli pommirühmmakuid ja teda on seostatud mitme Brüsseli ründajaga.

Belgia võime on süüdistatud selles, et nad ei ole suutnud tuvastada Abdeslami ja tema venna Brahim Abdeslami sidemeid Pariisi terrorirünnakute väidetava planeerija Abdelhamid Abaaoudiga. Brahim Abdeslam lasi end 13. novembril õhku, Abaaoud tapeti mõni päev pärast rünnakuid Pariisis haarangu käigus.

Toimetaja: Merili NaelAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema