Terras: Euroopa Liit vajab selget sõjalist ambitsiooni ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras osales täna Brüsselis aset leidnud Euroopa Liidu sõjalise komitee kohtumisel, kus olid kõne all liidu sõjaliste võimete ja välis- ning julgeolekustrateegiaga seotud küsimused.

Kindralleitnant Terrase sõnul on oluline, et valmivas Euroopa Liidu välis- ja julgeolekustrateegias oleks selgelt sõnastatud Euroopa sõjaline ambitsioon, sest vaid nii on võimalik kavandada ning välja arendada EL-i operatsioonide tarbeks vajaminevaid sõjalisi võimeid.

"Selgepiiriline sõjaline eesmärk uues julgeolekustrateegias annaks liikmesriikidele ning Euroopa Liidu partnereile konkreetsema suunise, milleks tuleb Euroopa Liidu egiidi all toimuvatel sõjalistel missioonidel valmis olla," ütles Terras.

Lisaks globaalsele välis- ja julgeolekustrateegiale olid kohtumisel arutlusel Euroopa Liidu egiidi all käimas olevad sõjalised missioonid ning sõjaliste võimete arendamine. Kohtumisel osalenud Euroopa Liidu kaitseväe juhatajad said ka ülevaate sõjalistest missioonidest Vahemerel, Aafrika looderannikul, Malis, Somaalias ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

Kindralleitnant Terrase arvates peab Euroopa Liit jätkama riikide toetamist, kes on võtnud kindla kursi Euroopaga lõimumisele. "Kindlasti tuleb globaalse mõõtme kõrval säilitada regionaalne fookus, sest Euroopa vahetus naabruses toimuv mõjutab meid otseselt. Euroopa peab jätkama Gruusia ning Ukraina integratsioonipüüdluste toetamist."

Kaitseväe juhataja sõnul tuleb Venemaaga suheldes säilitada realistlik ning ühtne positsioon. "Venemaaga suhetes tuleb Euroopa Liidul näidata selgroogu ning väärtuspõhist suhtumist. Tingimused, mille täitmisel saame Venemaaga dialoogi pidada, peab kehtestama Euroopa Liit, mitte vastupidi," lisas Terras.

Euroopa Liidu sõjaline komitee on kõrgeim sõjaline juhtorgan Euroopa Liidus, kuhu kuuluvad kõigi liikmesriikide kaitseväe juhatajad. Sõjalist komiteed juhib alates 2015. aasta novembrist Kreeka kindral Mikhail Kostarakos.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised