Mereväe miinijahtija ja tuukrimeeskond osalevad miinitõrjeoperatsioonil Leedus ({{commentsTotal}})

Miinijahtija Sakala.
Miinijahtija Sakala. Autor/allikas: mil.ee

Eesti mereväe laevastiku miinijahtija Sakala ja tuukrigrupi miinituukrimeeskond osalevad nädalavahetusel Leedus alanud Balti riikide suurimal miinitõrjeoperatsioonil Open Spirit 2016.

"Peamiselt otsitakse maailmasõdadest Läänemerre jäänud miine, torpeedosid ja muid lõhkekehasid. Täiendavalt on sel aastal operatsioonile lisatud õppuse elemente väekaitse- ja laskeharjutuse näol," ütles mereväe laevastiku miinijahtija Sakala komandör kaptenmajor Ott Laanemets.

Operatsioonil osalevad ka erinevate riikide tuukrimeeskonnad, kes aitavad laevadel lõhkekehasid otsida, tuvastada ja kahjutuks teha, aga harjutavad lisaks ka tegutsemist erinevates ohu- ja hädaolukordades.

"Operatsioon annab meie laevameeskonnale hea võimaluse enne NATO üksusega liitumist harjutada nii miinitõrjet, väekaitset kui koostööd teiste laevadega, et anda oma oskustele viimast lihvi," rääkis kaptenmajor Laanemets, kelle juhitav üksus liitub selle aasta juulis NATO 1. alalise miinitõrjegrupiga.

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit eesmärk on vähendada ajalooliste lõhkekehade poolt kujutatavat ohtu laevaliiklusele, kalapüügile ja keskkonnale ning pakkuda miinisõja alast väljaõpet ning kogemusi osalevatele üksustele. Tänavusel miinitõrjeoperatsioonil osaleb kokku 14 riiki, 19 laeva ja 10 tuukrimeeskonda.

Eestist osaleb Open Spiritil lisaks miinijahtijale Sakala ja 13-liikmelisele tuukrimeeskonnale ka üks staabiohvitser operatsiooni juhtstaabis. Osalevate riikide hulgas on Ameerika Ühendriigid, Belgia, Eesti, Holland, Kanada, Leedu, Läti, Norra, Poola, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Taani ja Ühendkuningriik.

Iga-aastane rotatsiooni korras Balti riikide merevägede Läänemerel korraldatav miinitõrjeoperatsioon Open Spirit 2016 toimub tänavu Klaipeda sadama ümbruses. Reedel kogunesid operatsioonil osalevad laevad Kalaipeda sadamasse varusid täiendama ja eelseisvaks operatsiooniks viimaseid juhiseid saama.

Laupäeval tähistas Leedu kaitseväe päeva, mille käigus olid laevad avatud linnarahvale tutvumiseks ning eile hommikul suundusid laevad merele ja alustasid miinitõrjeoperatsioonidega, mis kestavad järgmise nädala lõpuni.

Eelmisel aastal korraldas miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 2015 Eesti merevägi. Operatsioonilt Tallinna lahes, Irbe väinas ja Muhu ning Saaremaa ümbruses leiti kokku 210 lõhkekeha.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics