Mereväe miinijahtija ja tuukrimeeskond osalevad miinitõrjeoperatsioonil Leedus ({{commentsTotal}})

Miinijahtija Sakala. Autor: mil.ee

Eesti mereväe laevastiku miinijahtija Sakala ja tuukrigrupi miinituukrimeeskond osalevad nädalavahetusel Leedus alanud Balti riikide suurimal miinitõrjeoperatsioonil Open Spirit 2016.

"Peamiselt otsitakse maailmasõdadest Läänemerre jäänud miine, torpeedosid ja muid lõhkekehasid. Täiendavalt on sel aastal operatsioonile lisatud õppuse elemente väekaitse- ja laskeharjutuse näol," ütles mereväe laevastiku miinijahtija Sakala komandör kaptenmajor Ott Laanemets.

Operatsioonil osalevad ka erinevate riikide tuukrimeeskonnad, kes aitavad laevadel lõhkekehasid otsida, tuvastada ja kahjutuks teha, aga harjutavad lisaks ka tegutsemist erinevates ohu- ja hädaolukordades.

"Operatsioon annab meie laevameeskonnale hea võimaluse enne NATO üksusega liitumist harjutada nii miinitõrjet, väekaitset kui koostööd teiste laevadega, et anda oma oskustele viimast lihvi," rääkis kaptenmajor Laanemets, kelle juhitav üksus liitub selle aasta juulis NATO 1. alalise miinitõrjegrupiga.

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit eesmärk on vähendada ajalooliste lõhkekehade poolt kujutatavat ohtu laevaliiklusele, kalapüügile ja keskkonnale ning pakkuda miinisõja alast väljaõpet ning kogemusi osalevatele üksustele. Tänavusel miinitõrjeoperatsioonil osaleb kokku 14 riiki, 19 laeva ja 10 tuukrimeeskonda.

Eestist osaleb Open Spiritil lisaks miinijahtijale Sakala ja 13-liikmelisele tuukrimeeskonnale ka üks staabiohvitser operatsiooni juhtstaabis. Osalevate riikide hulgas on Ameerika Ühendriigid, Belgia, Eesti, Holland, Kanada, Leedu, Läti, Norra, Poola, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Taani ja Ühendkuningriik.

Iga-aastane rotatsiooni korras Balti riikide merevägede Läänemerel korraldatav miinitõrjeoperatsioon Open Spirit 2016 toimub tänavu Klaipeda sadama ümbruses. Reedel kogunesid operatsioonil osalevad laevad Kalaipeda sadamasse varusid täiendama ja eelseisvaks operatsiooniks viimaseid juhiseid saama.

Laupäeval tähistas Leedu kaitseväe päeva, mille käigus olid laevad avatud linnarahvale tutvumiseks ning eile hommikul suundusid laevad merele ja alustasid miinitõrjeoperatsioonidega, mis kestavad järgmise nädala lõpuni.

Eelmisel aastal korraldas miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 2015 Eesti merevägi. Operatsioonilt Tallinna lahes, Irbe väinas ja Muhu ning Saaremaa ümbruses leiti kokku 210 lõhkekeha.

Toimetaja: Laur ViirandTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.