ATO staap: Kremli-meelsed jõud korraldasid Ukraina vägede vastu droonirünnaku ({{commentsTotal}})

Vene-meelsete droonid. Autor: ATO staap/Unian

Ukraina terrorismivastase operatsiooni (ATO) staap teatas, et möödunud ööpäeva jooksul rikkusid Kremli-meelsed võitlejad relvarahu 18 korral. Kokku sai haavata 5 Ukraina sõdurit, langenuid ei olnud.

Erilist tähelepanu väärib staabi hinnangul juhtum, mille käigus rünnati rindejoonest eemal asuvaid valitsusvägede positsioone drooni abil, vahendas Unian.

Vastase poolt kasutatud mehitama lennumasin heitis alla kokku 6 lõhkeseadeldist, kuid rünnaku tagajärjel ükski Ukraina sõdur viga ei saanud, samuti ei saanud kahjustada Ukraina sõjatehnika.

Tulistati nii Donetski kui ka Luganski oblastis.

Avdijivkas rünnati Ukraina sõdureid käsitulirelvade ja granaadiheitjatega, Marjinkas vaid käsitulirelvadega. Mariupoli lähistel Novotroitske juures kasutati aga 120 mm miinipildujat, Šõrokõnes piirduti käsitulirelvade ja granaadiheitjatega.

Novozvanivkas ja Trjohhizbenkas asuvaid tugipunkte tabas käsitulirelvade ja suure kaliibriga kuulipildujate tuli.

Olukord Ida-Ukrainas 17. mai seisuga. Suuremas formaadis kaarti saab vaadata SIIT.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.