ATO staap: Kremli-meelsed jõud korraldasid Ukraina vägede vastu droonirünnaku ({{commentsTotal}})

Vene-meelsete droonid.
Vene-meelsete droonid. Autor/allikas: ATO staap/Unian

Ukraina terrorismivastase operatsiooni (ATO) staap teatas, et möödunud ööpäeva jooksul rikkusid Kremli-meelsed võitlejad relvarahu 18 korral. Kokku sai haavata 5 Ukraina sõdurit, langenuid ei olnud.

Erilist tähelepanu väärib staabi hinnangul juhtum, mille käigus rünnati rindejoonest eemal asuvaid valitsusvägede positsioone drooni abil, vahendas Unian.

Vastase poolt kasutatud mehitama lennumasin heitis alla kokku 6 lõhkeseadeldist, kuid rünnaku tagajärjel ükski Ukraina sõdur viga ei saanud, samuti ei saanud kahjustada Ukraina sõjatehnika.

Tulistati nii Donetski kui ka Luganski oblastis.

Avdijivkas rünnati Ukraina sõdureid käsitulirelvade ja granaadiheitjatega, Marjinkas vaid käsitulirelvadega. Mariupoli lähistel Novotroitske juures kasutati aga 120 mm miinipildujat, Šõrokõnes piirduti käsitulirelvade ja granaadiheitjatega.

Novozvanivkas ja Trjohhizbenkas asuvaid tugipunkte tabas käsitulirelvade ja suure kaliibriga kuulipildujate tuli.

Olukord Ida-Ukrainas 17. mai seisuga. Suuremas formaadis kaarti saab vaadata SIIT.

Toimetaja: Laur ViirandViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema