Poola laevaehitaja: parvlaeva üleandmine viibib kolm kuud ({{commentsTotal}})

Poola laevatehase kinnitusel nihkub ühe parvlaeva üleandmine kolm kuud. Ettevõtte väitel hilinemine mingeid sanktsioone kaasa ei too, kuid Tallinna Sadam on teisel arvamusel.

Üks põhjus, miks Poola laevaehitajad Tallinna Sadama tellimuse täitmisega venitada saavad, on see, et endised sadama juhid tegid ebasoodsa lepingu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegune esialgne hinnang sellest probleemi kirjeldusest ütleb, et Tallinna Sadama eelmiste juhtide poolt tehtud lepingud tellija huve piisavalt ei kaitsnud," ütles majandusminister Kristen Michal.

TS Laevade juhi sõnul tahetakse kirjutada Poola laevaehitajaga teise laeva osas alla lepingulisa.

"Poola teise laeva puhul me püüame Poola laevatehasega kokku leppida, mis on ikkagi see täpne üleandmise kuupäev ja uue lepingu lisas võtta paremat positsiooni, et see ikka selleks kuupäevaks, mis kokku lepime, ära tuleks," ütles TS Laevade juhatuse esimees Kaido Padar.

Poola laevatehasest öeldi aga "Aktuaalsele kaamerale", et kõiges on juba kokku lepitud ja teine alus jõuab tellijani 1. detsembriks.

"Mõlemad pooled otsustasid, et kvaliteet on nende jaoks olulisem kui saada parvlaevad valmis tähtajaks nagu oli varem lepingus kokku lepitud. Seega kirjutasid mõlemad pooled alla lepingulisa, mis lubab lükata teise parvlaeva üleandmise kolm kuud edasi," rääkis Remontowa Shipbuildingi pressiesindaja Maria Bninska.

Tema sõnul ei kaasne edasilükkamisega mingeid sanktsioone. Kaido Padar on aga teisel arvamusel. Tema kinnitusel pole lepingulisa veel allkirjastatud ning igal juhul kaasnevad tähtaja täitmata jätmisega trahvid, mis kataksid asenduslaeva otsimisega seotud kulud.

Padar ütles, et töö asenduslaeva leidmiseks juba käib ja igal juhul on esimesest oktoobrist neli laeva käigus.

Michal ütles, et Tallinna Sadama endine juhtkond võis sõlmida teisigi halbu lepinguid.

"Tallinna Sadamas on meie tellitud erikontroll laiemalt praegu käimas ja me vaatame selle üle. Esialgsed hinnangud on, et need ei pruugi olla ainsad lepingud, mis on tehtud mitte kõige paremal moel, nii et laiem ülevaatamine siin käib," selgitas minister.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema