Poola laevaehitaja: parvlaeva üleandmine viibib kolm kuud ({{commentsTotal}})

Poola laevatehase kinnitusel nihkub ühe parvlaeva üleandmine kolm kuud. Ettevõtte väitel hilinemine mingeid sanktsioone kaasa ei too, kuid Tallinna Sadam on teisel arvamusel.

Üks põhjus, miks Poola laevaehitajad Tallinna Sadama tellimuse täitmisega venitada saavad, on see, et endised sadama juhid tegid ebasoodsa lepingu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegune esialgne hinnang sellest probleemi kirjeldusest ütleb, et Tallinna Sadama eelmiste juhtide poolt tehtud lepingud tellija huve piisavalt ei kaitsnud," ütles majandusminister Kristen Michal.

TS Laevade juhi sõnul tahetakse kirjutada Poola laevaehitajaga teise laeva osas alla lepingulisa.

"Poola teise laeva puhul me püüame Poola laevatehasega kokku leppida, mis on ikkagi see täpne üleandmise kuupäev ja uue lepingu lisas võtta paremat positsiooni, et see ikka selleks kuupäevaks, mis kokku lepime, ära tuleks," ütles TS Laevade juhatuse esimees Kaido Padar.

Poola laevatehasest öeldi aga "Aktuaalsele kaamerale", et kõiges on juba kokku lepitud ja teine alus jõuab tellijani 1. detsembriks.

"Mõlemad pooled otsustasid, et kvaliteet on nende jaoks olulisem kui saada parvlaevad valmis tähtajaks nagu oli varem lepingus kokku lepitud. Seega kirjutasid mõlemad pooled alla lepingulisa, mis lubab lükata teise parvlaeva üleandmise kolm kuud edasi," rääkis Remontowa Shipbuildingi pressiesindaja Maria Bninska.

Tema sõnul ei kaasne edasilükkamisega mingeid sanktsioone. Kaido Padar on aga teisel arvamusel. Tema kinnitusel pole lepingulisa veel allkirjastatud ning igal juhul kaasnevad tähtaja täitmata jätmisega trahvid, mis kataksid asenduslaeva otsimisega seotud kulud.

Padar ütles, et töö asenduslaeva leidmiseks juba käib ja igal juhul on esimesest oktoobrist neli laeva käigus.

Michal ütles, et Tallinna Sadama endine juhtkond võis sõlmida teisigi halbu lepinguid.

"Tallinna Sadamas on meie tellitud erikontroll laiemalt praegu käimas ja me vaatame selle üle. Esialgsed hinnangud on, et need ei pruugi olla ainsad lepingud, mis on tehtud mitte kõige paremal moel, nii et laiem ülevaatamine siin käib," selgitas minister.

Toimetaja: Merili NaelKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.