Pärnumaa tahab Ruhnut endale, et parandada transporti Kihnule ({{commentsTotal}})

Pärnumaa soovib Saare maakonna koosseisu kuuluvat Ruhnut endale, sest see aitaks paremini korraldada Kihnu saare ja mandri vahelist transporti. Pärnu ja Ruhnu vahet sõitev laev Runö võiks siis ka Kihnust läbi põigata, sama oleks Ruhnu lennukiga.

Möödunud sajandil oli Ruhnu mitu aastakümmet toonase Pärnu rajooni koosseisus, 1987. aastal arvati saar aga Kingissepa rajooni, praeguse Saare maakonna koosseisu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Möödunud aasta oktoobrist liinile tulnud Kihnu Virve sõidab Kihnu ja Munalaiu vahet ja põikab ka Manilaidu, aga Pärnuga Kihnul laevaühendust enam ei ole. Kord nädalas, kolmapäeviti, saab küll Pärnust Kihnu, aga tagasi mitte.

Munalaiust Pärnusse on 40 kilomeetrit ja kuna Kihnu Virvel on jääklass, siis talvine lennuühendus Kihnu ja Pärnu vahel kaob. Küll aga on Ruhnul lennuühendus Pärnuga ja suvel kurseerib Pärnu ja Ruhnu vahel laev Runö.

"Tõsi on see, et tihedam graafik Munalaiu-Kihnu liinil ei võimalda Pärnust otsereise teha. Ja samas, kui me saaksime kogu Liivi lahe laevastikku kasutada nii Kihnu kui ka Ruhnu teenindamiseks, ma arvan, et see oleks mõistlik. Võib ju tekkida ka vajadus suuri asju viia näiteks Ruhnu Virvega. Lisaks veel ka lennuliiklus," rääkis Kihnu vallavanem Ingvar Saare.

Ruhnu vallavanem Jaan Urvet käis Pärnu maavanema Kalev Kaljuste kutsel Pärnus, et tähtsat küsimust arutada.

"Otsustest on täiesti vara rääkida, sest me nii-öelda kobasime maad, käisime luurel. Ja raske öelda, kas me nüüd ühes kaevikus veel oleme. Aga aruteluteemasid on kindlasti. Tore oleks, kui nendest asjadest räägitaks laiemal pinnal Ruhnu enda inimestega, kes on näinud nii neid aegu, kui on elatud Pärnu maakonna all ja kui on elatud Saare maakonna all," rääkis Urvet.

"Minu teada Ruhnu on täna vastanud eitavalt Saaremaa-poolsetele ühinemistele ja tegelikult andis täna ka meile üsna selgelt mõista, et saarel elab ikka väga eriline rahvas, et ega nemad nii kergesti kellegagi ühineda ei taha," kommenteeris Pärnu maavanem Kalev Kaljuste ettepanekut Ruhnule.

Niisiis tõi Kaljuste jutu sisse uue, valdade liitumise teema. Samas ei pea Ruhnu sugugi näiteks Kihnuga liituma, et Pärnumaa koosseisu saada.

Toimetaja: Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.