Pärnumaa tahab Ruhnut endale, et parandada transporti Kihnule ({{commentsTotal}})

Pärnumaa soovib Saare maakonna koosseisu kuuluvat Ruhnut endale, sest see aitaks paremini korraldada Kihnu saare ja mandri vahelist transporti. Pärnu ja Ruhnu vahet sõitev laev Runö võiks siis ka Kihnust läbi põigata, sama oleks Ruhnu lennukiga.

Möödunud sajandil oli Ruhnu mitu aastakümmet toonase Pärnu rajooni koosseisus, 1987. aastal arvati saar aga Kingissepa rajooni, praeguse Saare maakonna koosseisu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Möödunud aasta oktoobrist liinile tulnud Kihnu Virve sõidab Kihnu ja Munalaiu vahet ja põikab ka Manilaidu, aga Pärnuga Kihnul laevaühendust enam ei ole. Kord nädalas, kolmapäeviti, saab küll Pärnust Kihnu, aga tagasi mitte.

Munalaiust Pärnusse on 40 kilomeetrit ja kuna Kihnu Virvel on jääklass, siis talvine lennuühendus Kihnu ja Pärnu vahel kaob. Küll aga on Ruhnul lennuühendus Pärnuga ja suvel kurseerib Pärnu ja Ruhnu vahel laev Runö.

"Tõsi on see, et tihedam graafik Munalaiu-Kihnu liinil ei võimalda Pärnust otsereise teha. Ja samas, kui me saaksime kogu Liivi lahe laevastikku kasutada nii Kihnu kui ka Ruhnu teenindamiseks, ma arvan, et see oleks mõistlik. Võib ju tekkida ka vajadus suuri asju viia näiteks Ruhnu Virvega. Lisaks veel ka lennuliiklus," rääkis Kihnu vallavanem Ingvar Saare.

Ruhnu vallavanem Jaan Urvet käis Pärnu maavanema Kalev Kaljuste kutsel Pärnus, et tähtsat küsimust arutada.

"Otsustest on täiesti vara rääkida, sest me nii-öelda kobasime maad, käisime luurel. Ja raske öelda, kas me nüüd ühes kaevikus veel oleme. Aga aruteluteemasid on kindlasti. Tore oleks, kui nendest asjadest räägitaks laiemal pinnal Ruhnu enda inimestega, kes on näinud nii neid aegu, kui on elatud Pärnu maakonna all ja kui on elatud Saare maakonna all," rääkis Urvet.

"Minu teada Ruhnu on täna vastanud eitavalt Saaremaa-poolsetele ühinemistele ja tegelikult andis täna ka meile üsna selgelt mõista, et saarel elab ikka väga eriline rahvas, et ega nemad nii kergesti kellegagi ühineda ei taha," kommenteeris Pärnu maavanem Kalev Kaljuste ettepanekut Ruhnule.

Niisiis tõi Kaljuste jutu sisse uue, valdade liitumise teema. Samas ei pea Ruhnu sugugi näiteks Kihnuga liituma, et Pärnumaa koosseisu saada.

Toimetaja: Merili NaelOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema