Kiviõli korrastab linnaruumi tondilossidest ({{commentsTotal}})

Peagi oma 70. sünnipäeva tähistav Kiviõli on alustanud linnaruumi korrastamist - ees seisab peatänava rekonstrueerimine, rulapargi rajamine ning tühjaks jäänud lagunevate hoonete lammutamine.

Kiviõlli kunagisest tosinast tuhandest elanikust on tänaseks alles jäänud napilt kuus ja pool tuhat ning paljud tühjad majad on muutunud ohtlikeks tondilossideks. Ühinemisläbirääkimised naabervaldadega on lõppjärgus ja linn leiab, et enne liitumist peab linnaruum korda saama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Linnaruum on depressiivne ja seetõttu me oleme kohaliku omavalitsusega andnud parima panuse selleks, et kõik need niinimetatud tondilossid meie linnast likvideerida. Linnaruumis selliseid objekte tänapäeval juba olla ei tohi," rääkis linnapea Nikolai Vojeikin.

Linnapea lisas, et raha töödeks tuli linna eelarvest.

Tänu edukale konkursile ning lammutusjääkidele taaskasutuse leidmisele osutub võimalikuks ligi 55 000 euro eest kolme tondilossi lammutamine ja haljasala rajamine.

"Omal ajal neid ehitati, kui kortereid ei olnud, ja nüüd lammutavad. Töölisi ei ole, linn läheb tühjaks ja majad seisavad tühjalt. Eks ta on ilusam kindlasti, kui nad ilusasti haljastavad ära. Siis ta kindlasti on ilusam," arvas Kiviõli elanik Aino.

"Vähemalt lapsed ei roni seal enam. Seni on vaid maju lammutatud ja rohkemat ei midagi. Aastapäev alles tuleb, eks siis näe. Laste mänguväljakuid ei jätku, aga elada siin võib," ütles Kiviõlis elav Alina.

Laste ja noorte vaba aja sisustamiseks valmib uus rulapark.

"Kiviõli kontekstis on ka lammutamine areng. On palju juriidilisi küsimusi, seetõttu me ei ole ka saanud riigipoolset Kredexi toetust. Linnavolikogu on jõudnud arusaamisele, et see tuleb teha maksumaksja rahaga," rääkis Vojeikin.

Kiviõlis ootavad lammutamist veel vähemalt viis hoonet. Juba lähiajal saab uue näo ja teekatte Kiviõli peatänav.

Toimetaja: Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.