Kiviõli korrastab linnaruumi tondilossidest ({{commentsTotal}})

Peagi oma 70. sünnipäeva tähistav Kiviõli on alustanud linnaruumi korrastamist - ees seisab peatänava rekonstrueerimine, rulapargi rajamine ning tühjaks jäänud lagunevate hoonete lammutamine.

Kiviõlli kunagisest tosinast tuhandest elanikust on tänaseks alles jäänud napilt kuus ja pool tuhat ning paljud tühjad majad on muutunud ohtlikeks tondilossideks. Ühinemisläbirääkimised naabervaldadega on lõppjärgus ja linn leiab, et enne liitumist peab linnaruum korda saama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Linnaruum on depressiivne ja seetõttu me oleme kohaliku omavalitsusega andnud parima panuse selleks, et kõik need niinimetatud tondilossid meie linnast likvideerida. Linnaruumis selliseid objekte tänapäeval juba olla ei tohi," rääkis linnapea Nikolai Vojeikin.

Linnapea lisas, et raha töödeks tuli linna eelarvest.

Tänu edukale konkursile ning lammutusjääkidele taaskasutuse leidmisele osutub võimalikuks ligi 55 000 euro eest kolme tondilossi lammutamine ja haljasala rajamine.

"Omal ajal neid ehitati, kui kortereid ei olnud, ja nüüd lammutavad. Töölisi ei ole, linn läheb tühjaks ja majad seisavad tühjalt. Eks ta on ilusam kindlasti, kui nad ilusasti haljastavad ära. Siis ta kindlasti on ilusam," arvas Kiviõli elanik Aino.

"Vähemalt lapsed ei roni seal enam. Seni on vaid maju lammutatud ja rohkemat ei midagi. Aastapäev alles tuleb, eks siis näe. Laste mänguväljakuid ei jätku, aga elada siin võib," ütles Kiviõlis elav Alina.

Laste ja noorte vaba aja sisustamiseks valmib uus rulapark.

"Kiviõli kontekstis on ka lammutamine areng. On palju juriidilisi küsimusi, seetõttu me ei ole ka saanud riigipoolset Kredexi toetust. Linnavolikogu on jõudnud arusaamisele, et see tuleb teha maksumaksja rahaga," rääkis Vojeikin.

Kiviõlis ootavad lammutamist veel vähemalt viis hoonet. Juba lähiajal saab uue näo ja teekatte Kiviõli peatänav.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema