Anvelt: Istanbuli konventsioon ei ole maailmavaateline asi ({{commentsTotal}})

Andres Anvelt. Autor: Postimees/Scanpix

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige Andres Anvelt kommenteeris EKRE vastuseisu Istanbuli konventsioonile, öeldes, et see ei ole maailmavaateline asi ja selle seaduse on ratifitseerinud riigid, olenemata vasak- või parempoolsest valitsusest.

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme rääkis Eesti Päevalehele antud intervjuus, et tema erakond ei ole nõus naiste vägivalla vastu võitlemisele keskendunud Istanbuli konventsiooniga, sest see on ainult n-ö poos.

Tema sõnul on konventsiooni mõtteviis see, et kombed, traditsioonid ja tavad on stereotüüpsed soorollid, mis tuleb välja juurida.

Samuti märkis Helme intervjuus, et vägivald on vägivald, olenemata sellest, kas peksa saadakse sellepärast, et ta on naine või näiteks usulise kuuluvuse tõttu.

Soorollide kohta ütles Helme, et mehed on need, kes pakuvad ühiskonnale turvatunnet jõustruktuurides, sisejulgeolekus, riigikaitses ning tänaseks peävaks ei ole tema sõnul palju asju, milles naised oleksid alla surutud.

Andres Anvelt kommenteeris oma Facebooki kontol, et Helmel pole perevägivalla teemaga rohkem pistmist kui populistina. "Kõnesid, kus naisi käsitletakse sünnitusmasinatena, kuulsime me 1930. aastatel. Siis oldi nendega veel harjunud. Mehe domineerimine naise üle, mida EKRE õigeks peab, ongi põhjus, miks meil eksisteerivad naiste varjupaigad, ja kuni selline suhtumine jätkub, on meil varjupaiku tõepoolest juurde vaja. Kahtlemata tõhusat tööd tegevad varjupaigad ei ole ennetav meede, need on sellise jälgi suhtumise tulemus," kirjutas ta.

Anvelt lisas, et endise politseinikuna on ta perevägivalla teemaga aastate jooksul väga lähedalt kokku puutunud ja tema hinnangul on lollus väita, et vägivald ongi vägivald ja selle vormidel ei tuleks vahet teha.

"Kõrtsikakluse ja naisepeksmise erinevus on olemuslik – viimane jätab ravimatu jälje ning toodab vägivalda üha juurde ka järgmistes põlvkondades. See on ahel, mis Helme suhtumise korral kunagi ei katke. Soovides, et pered rohkem lapsi saaksid, on esimene kohus tagada naistele turvatunne. Ainult toetava mehe kõrval on nad õnnelikud laste saamiseks valmis," kirjutas ta.

Anvelt kommenteeris ka soorollide küsimust. Ta ütles, et Eesti jõustruktuurides ei tööta tänapäeval ainult mehed – sisejulgeolekuorganite töötajatest kolmandik on naised, ilma kelleta ei oleks turvatunde tagamine ühiskonnas kuidagi võimalik.

Istanbuli konventsioon ei ole tema sõnul maailmavaateline asi ja selle naistele turvalist elu tagava seaduse on ratifitseerinud erinevad riigid, sõltumata vasak- või parempoolsest valitsusest.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.