Anvelt: Istanbuli konventsioon ei ole maailmavaateline asi ({{commentsTotal}})

Andres Anvelt.
Andres Anvelt. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige Andres Anvelt kommenteeris EKRE vastuseisu Istanbuli konventsioonile, öeldes, et see ei ole maailmavaateline asi ja selle seaduse on ratifitseerinud riigid, olenemata vasak- või parempoolsest valitsusest.

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme rääkis Eesti Päevalehele antud intervjuus, et tema erakond ei ole nõus naiste vägivalla vastu võitlemisele keskendunud Istanbuli konventsiooniga, sest see on ainult n-ö poos.

Tema sõnul on konventsiooni mõtteviis see, et kombed, traditsioonid ja tavad on stereotüüpsed soorollid, mis tuleb välja juurida.

Samuti märkis Helme intervjuus, et vägivald on vägivald, olenemata sellest, kas peksa saadakse sellepärast, et ta on naine või näiteks usulise kuuluvuse tõttu.

Soorollide kohta ütles Helme, et mehed on need, kes pakuvad ühiskonnale turvatunnet jõustruktuurides, sisejulgeolekus, riigikaitses ning tänaseks peävaks ei ole tema sõnul palju asju, milles naised oleksid alla surutud.

Andres Anvelt kommenteeris oma Facebooki kontol, et Helmel pole perevägivalla teemaga rohkem pistmist kui populistina. "Kõnesid, kus naisi käsitletakse sünnitusmasinatena, kuulsime me 1930. aastatel. Siis oldi nendega veel harjunud. Mehe domineerimine naise üle, mida EKRE õigeks peab, ongi põhjus, miks meil eksisteerivad naiste varjupaigad, ja kuni selline suhtumine jätkub, on meil varjupaiku tõepoolest juurde vaja. Kahtlemata tõhusat tööd tegevad varjupaigad ei ole ennetav meede, need on sellise jälgi suhtumise tulemus," kirjutas ta.

Anvelt lisas, et endise politseinikuna on ta perevägivalla teemaga aastate jooksul väga lähedalt kokku puutunud ja tema hinnangul on lollus väita, et vägivald ongi vägivald ja selle vormidel ei tuleks vahet teha.

"Kõrtsikakluse ja naisepeksmise erinevus on olemuslik – viimane jätab ravimatu jälje ning toodab vägivalda üha juurde ka järgmistes põlvkondades. See on ahel, mis Helme suhtumise korral kunagi ei katke. Soovides, et pered rohkem lapsi saaksid, on esimene kohus tagada naistele turvatunne. Ainult toetava mehe kõrval on nad õnnelikud laste saamiseks valmis," kirjutas ta.

Anvelt kommenteeris ka soorollide küsimust. Ta ütles, et Eesti jõustruktuurides ei tööta tänapäeval ainult mehed – sisejulgeolekuorganite töötajatest kolmandik on naised, ilma kelleta ei oleks turvatunde tagamine ühiskonnas kuidagi võimalik.

Istanbuli konventsioon ei ole tema sõnul maailmavaateline asi ja selle naistele turvalist elu tagava seaduse on ratifitseerinud erinevad riigid, sõltumata vasak- või parempoolsest valitsusest.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema