200 piritalast andis linnale üle oma ideed Reidi tee kohta ({{commentsTotal}})

Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder andmas üle piritalaste arvamusi Reidi tee kohta. Autor: Raepress

Täna andis Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder linnavalitsusele üle ligi 200 piritalase arvamuse Reidi tee kohta, mille ehitamine on homme arutusel linnavolikogus.

Mölder ütles, et ta kutsus oma linnaosa elanikke arvamust avaldama seetõttu, et Reidi tee on piritalastele oluline, kuid nende hääl oli jäänud tagaplaanile.

„Kuigi eesmärgina on välja toodud juhtida kesklinnast turvaliselt välja raskeveokid, on praegust olukorda Pirita teel ja peatänava ideed arvesse võttes selge, et külmaks ei saa projekt piritalasi jätta,“ leidis ta.

Linnaosa vanema sõnul oli valdav osa temani jõudnud arvamustest Reidi tee suhtes väga positiivsed, osa kõhklevad ja mõned olid ka arenduse vastu. „Muretseti eelkõige ratturite ja jalakäijate ning merevaate pärast ja pakuti, et tuleks ehitada kergliiklustunnel või sild,“ tõi ta välja. Enamjaolt kirjutasid elanikud aga lühidalt, et projekti toetatakse ning lisati sedagi, et kui aastaid on oodatud Põhjaväila, on praegune vastuseis mõistetamatu.

Piritalaste kirjad vastu võtnud abilinnapea Taavi Aas sõnas, et projekti algusest peale on tallinlaste mõtteid võetud võimaluse korral arvesse ja muudatusi on juba ka tehtud, kuid kõiki osapooli rahuldada pole paraku võimalik.

„Kahtlemata vaatab igaüks meist Reidi teed just enda soove ja vajadusi arvestavalt, kuid niivõrd suur projekt on kompromiss, millest piritalaste mõtted moodustavad olulise osa,“ kinnitas Aas.

Reidi tee läheb maksma enam kui 30 miljonit eurot, millest 85% rahastataks Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist. Kokku rajatakse 1,7 km uut teed ja rekonstrueeritakse 1,05 km Tallinna-Narva maanteelõiku. Lisaks rajataks 2,3 kilomeetrit kergliiklusteid ning rannapromenaad.

Toimetaja: Marju HimmaMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.