Kevadtormi lahingud lõppesid ajateenijate vasturünnakuga ({{commentsTotal}})

Lahingus
Lahingus Autor/allikas: Kaitsevägi

Täna keskpäeval lõppesid Kevadtormi õppelahingud Ahja jõe ümbruses pärast 2. jalaväebrigaadi üksuste rünnakut 1. jalaväebrigaadi kaitsepositsioonidele.

Peamiselt ajateenijatest koosnevad 2. jalaväebrigaadi üksused läksid ründelahingule eile pärast peetud kaitselahinguid, mis toimusid Kastmekodu-Kadaja-Linajärve liinil. Kaitselahingule eelnes kolmepäevane viivituslahing.

13. mail alanud õppuse hindamisfaasile eelnes omakorda 4.-12. maini kestnud üksuste koostegevusõpe, mille eesmärk oli harjutada tegutsemist nii kompanii, pataljoni kui brigaadi koosseisus.

2. jalaväebrigaadi ülema kolonel Eero Rebo sõnul oli tänavune Kevadtorm osalejatele raske, kuid ta usub, et vastase rollis olnud 1. jalaväebrigaad koos liitlasüksustega sai hea kogemuse võitlemaks visa vastasega soomusüksuste jaoks raskel maastikul.

"Ajateenijad ja reservväelased on võimelised tegutsema edukalt kõigis lahinguliikides ning tänavune Kevadtorm pani punkti kogu väljaõppetsüklile," ütles Rebo.

Rebo sõnul näitas Kevadtorm ka seda, et reservõppekogunemisele tulnud reservväelased ei olnud oma oskusi minetanud ning olid õppuse osas väga motiveeritud. "Meie suurtükiväelastel seisavad veel ees lahinglaskmised haubitsatest," lisas kolonel.

Ligi kolm nädalat kestnud õppuse Kevadtorm lahingutes osalesid 2. jalaväebrigaadi koosseisus lisaks kahele ajateenijate jalaväepataljonile pioneerid, suurtükiväelased, õhutõrjujad, luurajad, tankitõrjujad, tagala-ning sideväelased ja Kanada snaiprimeeskond.

Vastutegevust juhtinud 1. jalaväebrigaadi ülema kolonelleitnant Veiko-Vello Palmi sõnul iseloomustab NATO koostöö toimivust suurepäraselt õppuste jaoks moodustatud rahvusvahelise pataljoni näide, kus Kalevi jalaväepataljoni staap juhtis Briti, Leedu ja USA jalaväekompaniisid.

"Kalevi jalaväepataljoni staap suutis lühikese ajaga mitme riigi allüksustest kokku panna toimiva manööverüksuse. See on hea näide nii meie kui NATO üksuste operatiivsusest," ütles kolonel Palm ning tunnitas, et talle avaldas muljet ka Saksa luurekompanii maastikuvalitsemise, infotootmise võime ja hollandlaste jalaväe lahingumasinad CV9035. "Saime õppuselt hea arusaamise sellest, kuidas meile peagi saabuvaid masinaid kasutada saab," ütles Palm.

Kevadtormil moodustasid 1. jalaväebrigaadi Balti riikide ühine ja NATO kiirreageerimisjõudude NRF-16 koosseisu kuuluv Balti pataljon, kuhu lisaks Scoutspataljoni kahele jalaväekompaniile kuulusid Läti ja Leedu jalaväekompaniid.

Samuti oli brigaadile allutatud Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi, Saksamaa ning Hollandi kompaniisuurused üksused, Poola rühmasuurune luureüksus ning Leedu panustas õppusele eraldi Kalevi jalaväepataljoni alluvuses oleva ajateenijate jalaväekompaniiga. Staapides tegutsesid veel Soome, Ukraina ja Belgia staabiohvitserid. Kokku osales Kevadtormil üle tuhande liitlase 12 riigist.

Kevadtormi lõpurivistus toimub homme kell 11 Ridali lennuväljal.

Toimetaja: Marek KuulLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema