Ecuadori lääneosa tabas maavärin magnituudiga 6,7 ({{commentsTotal}})

Tseremoonia 16. aprilli maaävirna ohvrite mälestuseks. Autor: Rodrigo Buendia/AFP/Scanpix

Ecuadori lääneosa tabas täna hommikul maavärin magnituudiga 6,7, teatas USA geoloogiateenistus (USGS).

Maavärina epitsenter paiknes Esmeraldase linnast 58 kilomeetrit lõunas ning kolle asus 10 kilomeetri sügavusel, vahendas Reuters.

Hetkel pole veel teateid märkimisväärsetest kahjudest, ainult mõnes rannapiirkonnas on esinenud elektrikatkestusi. Samuti pole Vaiksel ookeanil antud üldist tsunamihoiatust.

President Rafael Correa teatas, et epitsentri juures asub Mompiche kaluriküla, kus olevat olnud mõningaid purustusi. "Olge kõik rahulikud," rõhutas rtiigipea Twitteri-postituses.

Samas jooksid inimesed väga kiirelt tänavatele, sest tegu oli piirkonnaga, kus eelmisel kuul toimus võimas maavärin magnituudiga 7,8.

16. aprilli maavärin tõi kaasa rohkem kui 650 inimese surma, lisaks veel tohutuid purustusi ning vigastatuid oli umbes 16 600.

Tagajärgedega seoses oli valitsus sunnitud lausa maksukoormust tõstma, sest maavärina tekitatud kogukahju oli hinnanguliselt 2 miljardit USA dollarit. Nii tugevat maavärinat polnud riigis olnud ligi 70 aastat.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised