Ecuadori lääneosa tabas maavärin magnituudiga 6,7 ({{commentsTotal}})

Tseremoonia 16. aprilli maaävirna ohvrite mälestuseks.
Tseremoonia 16. aprilli maaävirna ohvrite mälestuseks. Autor/allikas: Rodrigo Buendia/AFP/Scanpix

Ecuadori lääneosa tabas täna hommikul maavärin magnituudiga 6,7, teatas USA geoloogiateenistus (USGS).

Maavärina epitsenter paiknes Esmeraldase linnast 58 kilomeetrit lõunas ning kolle asus 10 kilomeetri sügavusel, vahendas Reuters.

Hetkel pole veel teateid märkimisväärsetest kahjudest, ainult mõnes rannapiirkonnas on esinenud elektrikatkestusi. Samuti pole Vaiksel ookeanil antud üldist tsunamihoiatust.

President Rafael Correa teatas, et epitsentri juures asub Mompiche kaluriküla, kus olevat olnud mõningaid purustusi. "Olge kõik rahulikud," rõhutas rtiigipea Twitteri-postituses.

Samas jooksid inimesed väga kiirelt tänavatele, sest tegu oli piirkonnaga, kus eelmisel kuul toimus võimas maavärin magnituudiga 7,8.

16. aprilli maavärin tõi kaasa rohkem kui 650 inimese surma, lisaks veel tohutuid purustusi ning vigastatuid oli umbes 16 600.

Tagajärgedega seoses oli valitsus sunnitud lausa maksukoormust tõstma, sest maavärina tekitatud kogukahju oli hinnanguliselt 2 miljardit USA dollarit. Nii tugevat maavärinat polnud riigis olnud ligi 70 aastat.

Toimetaja: Laur Viirandproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics