Nokia naaseb koostöös HMD-ga mobiiltelefoniturule ({{commentsTotal}})

Nokia peakontor Espoos.
Nokia peakontor Espoos. Autor/allikas: Antti Aimo-Koivisto/Lehtikuva/Scanpix

Nokia Technologies on sõlminud koostööleppe hiljuti asutatud Soome firmaga HMD ja naaseb kaubamärgina mobiiltelefoniturule.

HMD saab kogu maailmas 10 aastaks ainuõiguse kasutada Nokia kaubamärki mobiiltelefonide ja tahvelarvutite tootmisel ja turustamisel. Nokia saab HMD-lt kaubamärkide ja patentide kasutamise eest litsentsitasu.

Mõni aasta tagasi müüs Nokia oma mobiiltelefoniüksuse Microsoftile. HMD teatas kolmapäeval, et firma hangib ka Microsoftilt õiguse kasutada põhitelefonides Nokia kaubamärki ja teatud disainiga seotud õigusi.

HMD kavatseb järgmise kolme aastaga investeerida üle 500 miljoni dollari Nokia kaubamärgi all müüdavate mobiiltelefonide ja tahvelarvutite turustamisse, kirjutab Talouselämä.

HMD uutes nutitelefonides ja tahvelarvutites kasutatakse Android operatsioonisüsteemi.

Allikas: BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema