Nokia naaseb koostöös HMD-ga mobiiltelefoniturule ({{commentsTotal}})

Nokia peakontor Espoos. Autor: Antti Aimo-Koivisto/Lehtikuva/Scanpix

Nokia Technologies on sõlminud koostööleppe hiljuti asutatud Soome firmaga HMD ja naaseb kaubamärgina mobiiltelefoniturule.

HMD saab kogu maailmas 10 aastaks ainuõiguse kasutada Nokia kaubamärki mobiiltelefonide ja tahvelarvutite tootmisel ja turustamisel. Nokia saab HMD-lt kaubamärkide ja patentide kasutamise eest litsentsitasu.

Mõni aasta tagasi müüs Nokia oma mobiiltelefoniüksuse Microsoftile. HMD teatas kolmapäeval, et firma hangib ka Microsoftilt õiguse kasutada põhitelefonides Nokia kaubamärki ja teatud disainiga seotud õigusi.

HMD kavatseb järgmise kolme aastaga investeerida üle 500 miljoni dollari Nokia kaubamärgi all müüdavate mobiiltelefonide ja tahvelarvutite turustamisse, kirjutab Talouselämä.

HMD uutes nutitelefonides ja tahvelarvutites kasutatakse Android operatsioonisüsteemi.

Allikas: BNSKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.