Komisjon soovitab Eestile haldusreformi elluviimist ja palgalõhe vähendamist ({{commentsTotal}})

{{1463574508000 | amCalendar}}

Euroopa Komisjon esitas täna riigipõhised majanduspoliitika suuniseid järgmiseks 12–18 kuuks.

Eestile antud soovitustes tuuakse välja vajadus tagada kvaliteetsete avalike teenuste, eelkõige sotsiaalteenuste osutamine ja kättesaadavus kohalikul tasandil, võttes muu hulgas vastu ja viies ellu kavandatud kohaliku omavalitsuse reformi.

Samuti soovitatakse Eestil võtta meetmeid soolise palgalõhe vähendamiseks ning edendada erainvesteeringuid teadus- ja arendustegevusse ning innovatsiooni, tugevdades muu hulgas teadusasutuste ja ettevõtete koostööd.

Soolise palgalõhe puhul tuletas Komisjon meelde, et see on Euroopa Liidu sees suurim, 2014. aasta andmetel 28,3%.

Peaminister Taavi Rõivase sõnul toetavad Euroopa Komisjoni täna avaldatud soovitused valitsuse poolt juba käivitatud reformide elluviimist. “Eesti on võtnud ja võtab Euroopa Komisjoni soovitusi ning nende täitmist väga tõsiselt,“ kinnitas Rõivas.

“Komisjoni selge toetus kohalike omavalitsuste reformile näitab taas, et valitsuse eesmärk haldusreform ellu viia on õige ning muutused hädavajalikud,” rõhutas peaminister Rõivas. Tema sõnul on tänased soovitused on seega selgeks signaaliks ka haldusreformi parajasti arutavale parlamendile.

“Soovitus tõsta investeeringuid teadus- ja arendustegevuse rahastamisse kattub valitsuse juba seatud eesmärgiga jõuda teadusrahastuses ühe protsendini SKPst,” ütles peaminister ning lisas, et sellise taseme on seni saavutanud vaid kolm riiki Euroopa Liidus.

Rõivase sõnul on valitsusel kavas ka soolist palgalõhet vähendavate meetmete väljatöötamine.

Toimetaja: Priit LutsLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.