Läti allkirjastas Istanbuli konventsiooni ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Läti sotsiaalminister Jānis Reirs kirjutas kolmapäeval Sofias alla Euroopa Nõukogu naistevastase- ja koduvägivalla vastast võitlust puudutavale Istanbuli konventsioonile.

Pärast allkirjastamist tuleb konventsioon ratifitseerida veel seimis ja, nagu Reirs ütles, valmistab ministeerium ette vastava eelnõu.

Konventsiooniga kaasneb deklaratsioon, milles Läti teatab, et rakendab konventsiooni sätteid lähtudes oma põhiseadusest.

Reirs märkis, et konventsiooni ratifitseerimisega ei tohi venitada. Läti allkirjastas selle Euroopa Liidu maadest viimasena, 13 riiki on selle aga juba ka ratifitseerinud.

Varem puhkes Lätis vaidlus selle konventsiooniga ühinemise üle. Justiitsministeerium oli vastu, viidates, et see on vastuolus vanemate põhiseadusliku õigusega valida oma laste haridus.

Konventsiooniga liitunud riigid on kohustatud "ennetama vägivalda, kaitsma ohvreid ning mõistma süüdlased süüdi". Samuti tuleb igal riigil võimaldada koduvägivalla ohvritele adekvaatne varjupaik.

Euroopa Liidu Põhiõiguste Agentuuri sõnul on iga kolmas naine Euroopas kogenud füüsilist või vaimset vägivalda.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.