Donbassis rikuti relvarahu 24 korral, Kremli-meelsed jõud jätkavad droonirünnakuid ({{commentsTotal}})

Ukraina sõdur taevast jälgimas. Autor: Video stoppkaader

Ukraina terrorismivastase operatsiooni (ATO) staabi teatel rikkusid Kremli-meelsed võitlejad möödunud ööpäeva jooksul relvarahu kokku 24 korral. Staabist rõhutati, et juba teist päeva järjest kasutasid vastased valitsusvägede ründamiseks mehitamata lennumasinat ehk drooni.

Staabi hinnangul toimus relvarahu rikkumisi peaaegu kogu rindejoonel ning üha sagedamini kasutatakse vastaste poolt Minski lepetega keelatud raskerelvastust. Ukraina sõjaväeluure aga teatas eile, et nn Donetski ja Luganski Rahvavabariikide relvarühmitused on viimasel ajal ümber formeeritud ning üksuste struktuur vastab oma loogikalt Venemaa Föderatsiooni väeüksustele, vahendas Unian.

Näiteks tulistati eile hilisõhtul Mariupoli juures Slavne asula lähistel 82 mm ja 120 mm miinipildujatest, samuti olid kasutusel granaadiheitjad ja käsitulirelvad. Novotroitske piirkonnas kasutati Ukraina sõdurite vastu 120 mm miinipildujaid, Granitnes aga suure kaliibriga kuulipildujaid ning Pavlopili rajoonis granaadiheitjaid.

Lisaks jätkatavad vastased ka Avdijivka lähistel asuvate positsioonide tulistamist. Seal kasutati 82 mm ja 120 mm miinipildujaid, granaadiheitjaid ja käsitulirelvi.

Luganski oblastis jäid vaenlaste granaadiheitjate ja suure kaliibriga kuulipildujate tule alla Trjohhizbenkas ja Stanõtsja Luganskas asuvad punktid.

Droonirünnakud jätkuvad

Kremli-meelsete jõudude poolt kasutatavaid droone märgati kolmel korral. Ühel korral heideti drooni abil alla ka lõhkeseadeldisi.

Sarnane intsident leidis aset ka eelmisel ööpäeval Mariupoli.

17. mail toimus Mariupolis tuntud Lvivi ansambli Okean Elzõ kontsert, kus oli kohal umbes 30 000 inimest. Vaid mõnikümmend kilomeetrit eemal langes täpselt samal ajal puistas Kremli-meelsete droon ATO vägede pihta granaate.

Keegi Ukraina sõduritest viga ei saanud, kuid valitsusväed on rünnaku tagajärgede kohta avaldanud ka järgneva video.

 

Olukord Ida-Ukrainas 18. mai seisuga. Suuremas formaadis kaarti saab vaadata SIIT.

 

Toimetaja: Laur Viirand"Suud puhtaks": kuidas kaotada lähisuhtevägivald?

Lähisuhtevägivald. See on kõige varjatum vägivallavorm ja ühtlasi on see Eestis kõige levinum vägivallaliik. Miks on nii, et väga paljude jaoks meie seast on kodu kõige ohtlikum paik, küsis sellenädalane saade "Suud puhtaks".

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.