Donbassis rikuti relvarahu 24 korral, Kremli-meelsed jõud jätkavad droonirünnakuid ({{commentsTotal}})

Ukraina sõdur taevast jälgimas.
Ukraina sõdur taevast jälgimas. Autor/allikas: Video stoppkaader

Ukraina terrorismivastase operatsiooni (ATO) staabi teatel rikkusid Kremli-meelsed võitlejad möödunud ööpäeva jooksul relvarahu kokku 24 korral. Staabist rõhutati, et juba teist päeva järjest kasutasid vastased valitsusvägede ründamiseks mehitamata lennumasinat ehk drooni.

Staabi hinnangul toimus relvarahu rikkumisi peaaegu kogu rindejoonel ning üha sagedamini kasutatakse vastaste poolt Minski lepetega keelatud raskerelvastust. Ukraina sõjaväeluure aga teatas eile, et nn Donetski ja Luganski Rahvavabariikide relvarühmitused on viimasel ajal ümber formeeritud ning üksuste struktuur vastab oma loogikalt Venemaa Föderatsiooni väeüksustele, vahendas Unian.

Näiteks tulistati eile hilisõhtul Mariupoli juures Slavne asula lähistel 82 mm ja 120 mm miinipildujatest, samuti olid kasutusel granaadiheitjad ja käsitulirelvad. Novotroitske piirkonnas kasutati Ukraina sõdurite vastu 120 mm miinipildujaid, Granitnes aga suure kaliibriga kuulipildujaid ning Pavlopili rajoonis granaadiheitjaid.

Lisaks jätkatavad vastased ka Avdijivka lähistel asuvate positsioonide tulistamist. Seal kasutati 82 mm ja 120 mm miinipildujaid, granaadiheitjaid ja käsitulirelvi.

Luganski oblastis jäid vaenlaste granaadiheitjate ja suure kaliibriga kuulipildujate tule alla Trjohhizbenkas ja Stanõtsja Luganskas asuvad punktid.

Droonirünnakud jätkuvad

Kremli-meelsete jõudude poolt kasutatavaid droone märgati kolmel korral. Ühel korral heideti drooni abil alla ka lõhkeseadeldisi.

Sarnane intsident leidis aset ka eelmisel ööpäeval Mariupoli.

17. mail toimus Mariupolis tuntud Lvivi ansambli Okean Elzõ kontsert, kus oli kohal umbes 30 000 inimest. Vaid mõnikümmend kilomeetrit eemal langes täpselt samal ajal puistas Kremli-meelsete droon ATO vägede pihta granaate.

Keegi Ukraina sõduritest viga ei saanud, kuid valitsusväed on rünnaku tagajärgede kohta avaldanud ka järgneva video.

 

Olukord Ida-Ukrainas 18. mai seisuga. Suuremas formaadis kaarti saab vaadata SIIT.

 

Toimetaja: Laur ViirandTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema