Pärnu kohvikupidajaid pahandab toidufestivali toimumisaeg ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Pärnu linnavalitsus kavandab kahel juuli ja ühel augusti nädalavahetusel Supeluse tänavale tänavatoidufestivali, veerandsada kohviku- ja restoraniomanikku kirjutasid aga linnale kirja, sest nende arvates ei tohiks festival toimuda kohalike parimal teenimisajal.

Pärnu toitlustajatel pole midagi festivali "Pärnu maitsete uulits" vastu, aga selle toimumisaega peavad nad sobimatuks, vahendasid ERRi raadiouudised.

"See on meie kõrghooaeg, meie kõige suurem teenimisaeg ja siis on linnas nagunii inimesi. See festival võiks toimuda suve pikendajana, mis oleks ka kasulik kohalikele ettevõtetele. Oleks näiteks suve avamisel juunis. Lisaks see, et mis festival on festival, kui ta toimub väikse aja sees kolm korda järjest," küsis Karusselli toidupoe omanik Ergo Sartakov.

Pärnu ettevõtjaid häirib tema sõnul seegi, et korraldaja toodi väljastpoolt ja neile isegi ei pakutud võimalust seda ise teha.

"Kui olid korraldajaga kokkulepped sõlmitud, üritus välja mõeldud, pärast seda teavitati kohalikke ettevõtjaid, et oleme teinud sellise otsuse, meil toimub selline üritus sellistel kuupäevadel," rääkis Sartakov.

"Pärnu maitsete uulitsa" korraldaja Tiina Treumann peab Tallinnas restorani Salt. Tema initsiatiivil toimus tänavatoidufestival eelmisel aastal Haapsalus ja läks üllatuslikult hästi korda. Treumann loodab, et Pärnu toitlustusettevõtjad jäävad sellega samuti rahule.

"Eelmisel aastal korraldasime esimest korda "Haapsalu maitsete promenaadi", mis tähendas, et terve peatänav läks kinni terveks päevaks ja kohale sõitsid toidupakkujad, tänavatoiduautod ja samal ajal oli meelelahutust, muusikat, kõike seda. Üritus osutus äärmiselt edukaks, ma ise ei osanud ka seda üldse arvata. Toidud olid otsas kõikidel pakkujatel umbes kella neljaks, kiiremad käisid Tallinnas kauba järel ja lisaks sellele osteti tühjaks kõik selle tänava restoranid, baarid," meenutas ta.

Pärnu toitlustusettevõtjate hirm, et neilt kliendid ära võetakse, on tema kinnitusel asjatu.

"Alguses kindlasti tekib hirm ja pelgus, et kes tuleb meie majja ja hoovi midagi müüma, aga algusest saadik oleme Facebookis üles kutsunud just nimelt Pärnu toitlustajaid. Meil oli nendega koosistumine, pakkusime neile kõikidele välja, et nad tuleksid ka ise oma ustest välja tänavale, nagu tegelikult Haapsalus ka paljud tulid. On väga palju Pärnu toitlustajaid, kes on tulnud ja juba meiega kampa löönud," lausus Treumann.

Ülejäänud seltskonnale pani korraldaja südamele, et nad varugu festivali ajaks piisavalt toitu ja jooki, sest festival on kõige paremas mõttes konkurents. "Ma väga loodan, et pärast esimest üritust on nende vaade hoopis teistsugune," nentis korraldaja.

Toimetaja: Karin KoppelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema