Pärnu kohvikupidajaid pahandab toidufestivali toimumisaeg ({{commentsTotal}})

Autor: Pärnu Postimees/Scanpix

Pärnu linnavalitsus kavandab kahel juuli ja ühel augusti nädalavahetusel Supeluse tänavale tänavatoidufestivali, veerandsada kohviku- ja restoraniomanikku kirjutasid aga linnale kirja, sest nende arvates ei tohiks festival toimuda kohalike parimal teenimisajal.

Pärnu toitlustajatel pole midagi festivali "Pärnu maitsete uulits" vastu, aga selle toimumisaega peavad nad sobimatuks, vahendasid ERRi raadiouudised.

"See on meie kõrghooaeg, meie kõige suurem teenimisaeg ja siis on linnas nagunii inimesi. See festival võiks toimuda suve pikendajana, mis oleks ka kasulik kohalikele ettevõtetele. Oleks näiteks suve avamisel juunis. Lisaks see, et mis festival on festival, kui ta toimub väikse aja sees kolm korda järjest," küsis Karusselli toidupoe omanik Ergo Sartakov.

Pärnu ettevõtjaid häirib tema sõnul seegi, et korraldaja toodi väljastpoolt ja neile isegi ei pakutud võimalust seda ise teha.

"Kui olid korraldajaga kokkulepped sõlmitud, üritus välja mõeldud, pärast seda teavitati kohalikke ettevõtjaid, et oleme teinud sellise otsuse, meil toimub selline üritus sellistel kuupäevadel," rääkis Sartakov.

"Pärnu maitsete uulitsa" korraldaja Tiina Treumann peab Tallinnas restorani Salt. Tema initsiatiivil toimus tänavatoidufestival eelmisel aastal Haapsalus ja läks üllatuslikult hästi korda. Treumann loodab, et Pärnu toitlustusettevõtjad jäävad sellega samuti rahule.

"Eelmisel aastal korraldasime esimest korda "Haapsalu maitsete promenaadi", mis tähendas, et terve peatänav läks kinni terveks päevaks ja kohale sõitsid toidupakkujad, tänavatoiduautod ja samal ajal oli meelelahutust, muusikat, kõike seda. Üritus osutus äärmiselt edukaks, ma ise ei osanud ka seda üldse arvata. Toidud olid otsas kõikidel pakkujatel umbes kella neljaks, kiiremad käisid Tallinnas kauba järel ja lisaks sellele osteti tühjaks kõik selle tänava restoranid, baarid," meenutas ta.

Pärnu toitlustusettevõtjate hirm, et neilt kliendid ära võetakse, on tema kinnitusel asjatu.

"Alguses kindlasti tekib hirm ja pelgus, et kes tuleb meie majja ja hoovi midagi müüma, aga algusest saadik oleme Facebookis üles kutsunud just nimelt Pärnu toitlustajaid. Meil oli nendega koosistumine, pakkusime neile kõikidele välja, et nad tuleksid ka ise oma ustest välja tänavale, nagu tegelikult Haapsalus ka paljud tulid. On väga palju Pärnu toitlustajaid, kes on tulnud ja juba meiega kampa löönud," lausus Treumann.

Ülejäänud seltskonnale pani korraldaja südamele, et nad varugu festivali ajaks piisavalt toitu ja jooki, sest festival on kõige paremas mõttes konkurents. "Ma väga loodan, et pärast esimest üritust on nende vaade hoopis teistsugune," nentis korraldaja.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.