Audiogalerii 18. mail: Kallas presidendi volitustest, Pirita elanike arvamus Reidi teest, uuest Tallinna Haiglast ja Ukraina Eurovisioonist ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte 18. mai sündmustest, mis on pärastlõunaks uudistepäeva kujundanud.

Kallas: otsevalimiste puhul peaks presidendi volitusi laiendama

Presidendikandidaadi kandidaat Siim Kallas ütles, et kui valida presidenti otse, peaks laiendama ka selle ameti funktsioone.

Kallase sõnul ei ole otsevalimistel mõtet valida presidenti, kelle volitused lähtuvad praegusest põhiseadusest.

Kallas lisas, et kui otsevalimist ja täitevvõimu siirdamist presidendile peetakse siiski õigeks, siis kaasneb sellega väga palju negatiivseid nüansse.

200 piritalast andis linnale üle oma ideed Reidi tee kohta

Täna andis Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder linnavalitsusele üle ligi 200 piritalase arvamuse Reidi tee kohta, mille ehitamine on homme arutusel linnavolikogus.

Linnaosa vanema sõnul oli valdav osa temani jõudnud arvamustest Reidi tee suhtes väga positiivsed, osa kõhklevad ja mõned olid ka arenduse vastu. „Muretseti eelkõige ratturite ja jalakäijate ning merevaate pärast ja pakuti, et tuleks ehitada kergliiklustunnel või sild,“ tõi Mölder välja.

Enamjaolt kirjutasid elanikud aga lühidalt, et projekti toetatakse ning lisati sedagi, et kui aastaid on oodatud Põhjaväila, on praegune vastuseis mõistetamatu.

Tallinna Haigla läheb maksma kuni 400 miljonit eurot

Narva maanteele rajatavas Tallinna Haiglas peaks 2025. aastaks olema üle 1300 voodikoha.

Uue haigla ehitushind ulatub 400 miljoni euroni, millest hoone ehitushind on 200 kuni 240 miljonit, meditsiinitehnika ja sisustus kuni 100 miljonit ning väliskommunikatsioonid ja projekteerimine kuni 60 miljonit eurot.

Haigla ehitus peaks algama 2019. aasta sügisel ja lõppema 2023. aasta alguses.

Merilo: Ukraina loodab Eurovisiooni korraldamisel abi sponsoritelt

Ukraina valitsuse nõuniku Jaanika Merilo rääkis ETV+ hommikusaates "Kofe+", et majandusraskustes Ukrainal oleks mõistlik nappe ressursse arvestades korraldada askeetlik lauluvõistlus, millele panevad loodetavasti õla ala nii sponsorid kui ka lauluvõistlusel osalevad riigid.

Tema hinnangul saaks lauluvõistluse väärikalt korraldada umbes 10 miljoni euro eest ning selleks ei hakata rajama uut infrastruktuuri.

Toimetaja: Allan Rajavee, Rene SuurkaevFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.