Odini Sõdalaste asutajale mõisteti peksmise eest tingimisi vanglakaristus ({{commentsTotal}})

Organisatsiooni Soldiers of Odin asutaja, Kemi veoautojuht Mika Ranta. Autor: Kristiina Lehto/Yle

Palju vastukaja saanud organisatsiooni Odini Sõdalased asutaja Mika Ranta mõisteti täna Kemi-Tornio kohtus süüdi kehalises väärkohtlemises ning teda karistati tingimisi 1,5 aasta pikkuse vangistusega.

Lisaks peab mees tegema 50 tundi üldkasulikku tööd ning maksma peksuohvritele valuraha, vahendasid Yle, Ilta-Sanomat, Pohjolan Sanomat ja Lapin Kansa.

Ranta oli ühiskasuliku tööga nõus, kuid teatas, et keeldub selle tegemisest, kui peab seda tegema avalikus kohas.

Vahejuhtum Kemi kesklinnas leidis aset eelmise aasta juunis, kui Ranta ründas öisel ajal selja tagant üht meest. Ranta peksis oma ohvrit nii käte kui ka jalgadega ning jätkas peksmist ka siis, kui ohver oli pikali maas. Löögid olid nii tugevad, et ohvril murdus lõualuu.

Nüüd peab Ranta maksma kannatanule 7000 eurot valuraha.

Lisaks mõisteti Ranta süüdi ka ühe teise inimese vastu vägivalla tarvitamises. Nimelt lõi ta sama vahejuhtumi raames peksmisele vahele tulnud naist. Tegemist oli möödakäijast naisega, kes oli heitnud end maas lamanud ohvri peale lootuses, et siis ehk Ranta lõpetab peksmise.

Kõik sai alguse Ranta naise valest

Kohtus selgitusi andnud Ranta sõnul oli rünnak seotud sellega, et ta oli väga vihane, sest arvas, et mees oli tema naist rünnanud. Hiljem tuli välja, et tema naine oli valetanud.

Ranta palus ohvritelt kohtusaalis vabandust ja kahetses, et oli oma naise valet uskuma jäänud.

"Kui naise jutt oleks olnud tõsi, ma andeks ei paluks. Kuid nüüd ma teen seda," ütles süüdimõistetu.

Ranta tunnistas end peksmises süüdi, kuid väitis, et jalgadega ta kedagi ei peksnud. Samuti polevat ta löönud ohvrit kaitsta üritanud naist. Nende väidete kohta polevat tema hinnangul ka piisavalt tõendeid, sest sündmuskohal olevat olnud kõik väga segane.

Samas kirjeldasid maaslamaja jalgadega peksmist ning seda, kuidas löögid tabasid ka sekkunud naisterahvast, kohtus tunnistusi andnud pealtnägijad.

Odini Sõdalaste nn tänavapatrullide eesmärkidena on korraldajad nimetanud eriti soovi kaitsta just Soome naissoost kodanike turvalisust. Nüüd mõisteti aga organisatsiooni asutaja naise vastu suunatud vägivallaakti eest kohtus süüdi.

Ranta, keda on Soome meedia andmetel ka varem vägivallakuriteo eest karistatud, kandis kohtusaalis Odini Sõdalaste embleemiga dressipluusi.

Toimetaja: Laur ViirandMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.