Odini Sõdalaste asutajale mõisteti peksmise eest tingimisi vanglakaristus ({{commentsTotal}})

Organisatsiooni Soldiers of Odin asutaja, Kemi veoautojuht Mika Ranta.
Organisatsiooni Soldiers of Odin asutaja, Kemi veoautojuht Mika Ranta. Autor/allikas: Kristiina Lehto/Yle

Palju vastukaja saanud organisatsiooni Odini Sõdalased asutaja Mika Ranta mõisteti täna Kemi-Tornio kohtus süüdi kehalises väärkohtlemises ning teda karistati tingimisi 1,5 aasta pikkuse vangistusega.

Lisaks peab mees tegema 50 tundi üldkasulikku tööd ning maksma peksuohvritele valuraha, vahendasid Yle, Ilta-Sanomat, Pohjolan Sanomat ja Lapin Kansa.

Ranta oli ühiskasuliku tööga nõus, kuid teatas, et keeldub selle tegemisest, kui peab seda tegema avalikus kohas.

Vahejuhtum Kemi kesklinnas leidis aset eelmise aasta juunis, kui Ranta ründas öisel ajal selja tagant üht meest. Ranta peksis oma ohvrit nii käte kui ka jalgadega ning jätkas peksmist ka siis, kui ohver oli pikali maas. Löögid olid nii tugevad, et ohvril murdus lõualuu.

Nüüd peab Ranta maksma kannatanule 7000 eurot valuraha.

Lisaks mõisteti Ranta süüdi ka ühe teise inimese vastu vägivalla tarvitamises. Nimelt lõi ta sama vahejuhtumi raames peksmisele vahele tulnud naist. Tegemist oli möödakäijast naisega, kes oli heitnud end maas lamanud ohvri peale lootuses, et siis ehk Ranta lõpetab peksmise.

Kõik sai alguse Ranta naise valest

Kohtus selgitusi andnud Ranta sõnul oli rünnak seotud sellega, et ta oli väga vihane, sest arvas, et mees oli tema naist rünnanud. Hiljem tuli välja, et tema naine oli valetanud.

Ranta palus ohvritelt kohtusaalis vabandust ja kahetses, et oli oma naise valet uskuma jäänud.

"Kui naise jutt oleks olnud tõsi, ma andeks ei paluks. Kuid nüüd ma teen seda," ütles süüdimõistetu.

Ranta tunnistas end peksmises süüdi, kuid väitis, et jalgadega ta kedagi ei peksnud. Samuti polevat ta löönud ohvrit kaitsta üritanud naist. Nende väidete kohta polevat tema hinnangul ka piisavalt tõendeid, sest sündmuskohal olevat olnud kõik väga segane.

Samas kirjeldasid maaslamaja jalgadega peksmist ning seda, kuidas löögid tabasid ka sekkunud naisterahvast, kohtus tunnistusi andnud pealtnägijad.

Odini Sõdalaste nn tänavapatrullide eesmärkidena on korraldajad nimetanud eriti soovi kaitsta just Soome naissoost kodanike turvalisust. Nüüd mõisteti aga organisatsiooni asutaja naise vastu suunatud vägivallaakti eest kohtus süüdi.

Ranta, keda on Soome meedia andmetel ka varem vägivallakuriteo eest karistatud, kandis kohtusaalis Odini Sõdalaste embleemiga dressipluusi.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics