Ministeerium rehvide käitlemise tariifivaidlusesse ei sekku ({{commentsTotal}})

Kuigi Rehviliit süüdistab konkurenti Rehviringlust tariifide ebaausas allasurumises, siis keskkonnaministeerium tariifivaidlusse ei sekku, kuid lubab rehviturgu senisest hoolikamalt kontrollida.

Üht meelt on mõlemad käitlejad osas, et turgu solgivad erinevad rehvide maaletoojad, kes üldse mingit taaskasutuse tasu ei maksa ja riigi kontroll nende üle on ebapiisav, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Keskkonnaministeeriumi hinnangul liialdavad Rehviliit ja Rehviringlus mustade maaletoojate osakaaluga, kuid kontrolli siiski tõhustatakse.

"Riik ei sekku käitlustasude osas, aga riik sekkub et täpsustada tootjavastutusorganisatsioonide ülesandeid, samuti tahame tuua õigusesse rehvi turuletoomise audit," ütles keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna nõunik Kaili Kuusk.

Keskkonnaministeeriumis on sel eesmärgil väljatöötamisel jäätmeseaduse muutmine.

Rehviliit sulges ajutiselt kogumispunktid

Eesti suurim rehvide taaskasutusorganisatsioon Rehviliit teatas esmaspäeval, et lõpetab ajutiselt kasutatud rehvide vastuvõtu kõigis kogumispunktides üle Eesti.

Rehviliidu juhi Kaur Kuurme sõnul saabus kevadise rehvivahetushooajaga kätte see piir, kus pole enam võimalik rehvide taaskasutusega senisel viisil tegeleda.

“Senise taaskasutustasu tariifi juures, mis on 55-75 eurot rehvitonni kohta, ei ole võimalik rehve jätkusuutlikult taaskasutada. Tegelikud taaskasutuslahendused vajaks minimaalset hinnataset 150 eurot tonn” ütles Kuurme.

Kuurme rõhutas, et hinnatõusu ainsaks takistuseks on ebaterve konkurentsiolukord Rehviringlusega.

"Eestis on kaks taaskasutusorganisatsiooni, millest üks kogub ja reaalselt taaskasutab vanu rehve, teine ainult kogub. Arusaadavalt on rehvide taaskasutamine kordades kallim, kui lihtsalt hunnikusse kuhjamine. Sellise olukorra tagajärjeks on näiteks Tartus Raadil kõrguvad rehvimäed,” lisas ta.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.