Liikluseksperdid: autokoolide tihe konkurents on langetanud õppekvaliteeti ({{commentsTotal}})

Riiklikul sõidueksamil on esimesel katsel läbisaajate arv viimastel aastatel hakanud aina langema. Kuigi see protsent ei ole drastiliselt muutunud, leiavad liikluseksperdid, et autokoolide vahelise tiheda konkurentsi tõttu on langenud õppekvaliteet, mistõttu jõuavad kursuse läbinud õppurid ARK-i eksamile pooliku ettevalmistusega.

Kui 2015. aasta esimeses kvartalis läbis maanteeameti sõidueksami esimesel katsel keskmiselt 61,4 protsenti tegijatest, siis käesoleva aasta esimeseks kvartaliks on see protsent langenud 57,4 protsendini. Rääkides B-kategooria juhilubadest, siis ütleb maanteeameti eksamiosakonna juhataja Toivo Kangur, et tihti tullakse eksamile liiga vähese ettevalmistusega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me ju teame, et üks osa eksamist sõidetakse asulavälisel teel, suurematel kiirustel ja on tõepoolest olnud juhtumeid, kus eksamineeritav väidab, et ta on kas ühe tunni käinud asulavälisel teel või paar tundi, aga rasked õnnetused juhtuvad just asulavälisel teel," selgitas Kangur.

Liiklusalane konsultant Juri Ess, kes ka ise koostab autokoolidele õppeprogramme, ütleb, et turul tegutsevad paraku ka autokoolid, kelle teenus on võimalikult odava hinna nimel ebakvaliteetne ja praktiline pool vähene.

"Eeldatakse, et turg reguleerib ennast ise ehk kui autokool õpetab võib olla mitte nii kvaliteetselt, siis õpilane sinna autokooli lihtsalt ei lähe. Probleem on selles, et kaasaegne õpilane - tal ei ole lihtsalt nii palju infot, et otsustada, kuhu autokooli minna," räägib Ess. Seetõttu vaadatakse tema sõnul tihti hinnakriteeriumi, kuid hinna taga võib peituda otseselt sõidutundide arv, mis on otseses sõltuvuses hinnast.

Ka Eesti Autokoolide Liidu president Enn Saard tõdeb, et autokoolide loomine on väga lihtne, mistõttu tuleb koole nagu seeni juurde. "Kui me siin küsime, et kui kallid on sõidutunnid, siis heades koolides on need 18 kuni 19 eurot, siis ma olen kuulnud, et Tallinnas sõidetakse ka 10 euroga. Õudne konkurents on ka hinna alla löönud ja sealt tekivad ka need ülejalalaskmised," nendib Saard.

Ühe võimaliku eksamil põrumise põhjusena tuuakse välja ka see, et maanteeameti eksamile pääsemise järjekorrad on pikad.

"Üks eksami reeglitest on see, et inimene peab näitama kindlat sõidustiili, siin tekib küsimus, et kui inimene ei ole kaks kuud roolis istunud ja ta teeb eksamit, et kuidas ta saan seda kindlat sõidustiili näidata. Inimesed on sunnitud võtma lisasõidutunde, aga kui nad seda ei tee, siis avaldab teatud mõju," selgitas Juri Ess.

Maanteeameti eksamiosakonna juhataja Toivo Kanguri sõnul tekitab järjekordi ka korduseksamite suur arv ehk need isikud, kes eksamit edukalt ei soorita, registreerivad ennast uuele eksamile.

Toimetaja: Allan RajaveeVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema