Nn kahe tooli eelnõu läbis öösel riigikogus teise lugemise ({{commentsTotal}})

Riigikogu saal
Riigikogu saal Autor/allikas: riigikogu
{{1463629982000 | amCalendar}}

Öisel riigikogu istugil läbis teise lugemise parlamendi ja omavalitsuse volikogu mandaatide ühitamist võimaldav eelnõu.

Eelnõu järgi on riigikogu liikmel õigus kuuluda korraga nii riigikokku kui ka kohaliku omavalitsuse volikogusse. Täiskogu toetas kaht põhiseaduskomisjoni esitatud muudatusettepanekut, vahendasid ERR-i teleuudised.

Selle järgi ei maksta riigikokku kuuluvatele kohalike omavalitsuste volikogu liikmetele töötasu. Samas hüvitatakse aga tööga seotud kulutused. Muudatusettepaneku kohaselt saavad riigikogu liikmed asuda täitma valla- või linnavolikogu liikme ülesandeid järgmise aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste järel.

Andres Ammas tegi Vabaerakonna fraktsiooni nimel ning Henn Põlluaas tegi Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni nimel ettepaneku eelnõu teine lugemine katkestada.

Hääletustulemus: poolt 27 ja vastu 50 riigikogu liiget. Seega ettepanek ei leidnud toetust ja eelnõu teine lugemine lõpetati.

Andres Ammas riigikogule:

Sotsiaaldemokraat Mark Soosaar koalitsioonist arvas aga, et mure pole selles, kas inimene istub korraga volikogus ja riigikogus, vaid hoopis paralleelmaailmade tekkimises, kui inimene jääb kummalegi kohale liiga kauaks.

Mark Soosaar riigikogule:

Eelnõus tehti muudatusi

Eelnõus muudetakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse sõnastust nii, et volikogudel ei oleks vaja hakata muutma kohaliku omavalitsuse üksuse siseseid õigusakte selleks, et mitte maksta riigikogu liikmest volikogu esimehele või aseesimehele töötasu. Põhiseaduskomisjoni liige Andre Sepp selgitas, et riigikogu liikmest volikogu liikmetele töötasu ei maksta, küll aga hüvitatakse tööga seotud kulutused, teatas riigikogu.

Teise muudatusettepaneku kohaselt saavad riigikogu liikmed asuda täitma valla- või linnavolikogu liikme ülesandeid 2017. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste valimistulemuste väljakuulutamise järel.

Läbirääkimistel võtsid sõna riigikogu liikmed Andres Ammas, Lauri Luik, Mark Soosaar, Igor Gräzin, Külliki Kübarsepp, Jüri Adams, Henn Põlluaas ja Artur Talvik.

Toimetaja: Greete PalmisteAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema