Nn kahe tooli eelnõu läbis öösel riigikogus teise lugemise ({{commentsTotal}})

Riigikogu saal Autor: riigikogu
{{1463629982000 | amCalendar}}

Öisel riigikogu istugil läbis teise lugemise parlamendi ja omavalitsuse volikogu mandaatide ühitamist võimaldav eelnõu.

Eelnõu järgi on riigikogu liikmel õigus kuuluda korraga nii riigikokku kui ka kohaliku omavalitsuse volikogusse. Täiskogu toetas kaht põhiseaduskomisjoni esitatud muudatusettepanekut, vahendasid ERR-i teleuudised.

Selle järgi ei maksta riigikokku kuuluvatele kohalike omavalitsuste volikogu liikmetele töötasu. Samas hüvitatakse aga tööga seotud kulutused. Muudatusettepaneku kohaselt saavad riigikogu liikmed asuda täitma valla- või linnavolikogu liikme ülesandeid järgmise aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste järel.

Andres Ammas tegi Vabaerakonna fraktsiooni nimel ning Henn Põlluaas tegi Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni nimel ettepaneku eelnõu teine lugemine katkestada.

Hääletustulemus: poolt 27 ja vastu 50 riigikogu liiget. Seega ettepanek ei leidnud toetust ja eelnõu teine lugemine lõpetati.

Andres Ammas riigikogule:

Sotsiaaldemokraat Mark Soosaar koalitsioonist arvas aga, et mure pole selles, kas inimene istub korraga volikogus ja riigikogus, vaid hoopis paralleelmaailmade tekkimises, kui inimene jääb kummalegi kohale liiga kauaks.

Mark Soosaar riigikogule:

Eelnõus tehti muudatusi

Eelnõus muudetakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse sõnastust nii, et volikogudel ei oleks vaja hakata muutma kohaliku omavalitsuse üksuse siseseid õigusakte selleks, et mitte maksta riigikogu liikmest volikogu esimehele või aseesimehele töötasu. Põhiseaduskomisjoni liige Andre Sepp selgitas, et riigikogu liikmest volikogu liikmetele töötasu ei maksta, küll aga hüvitatakse tööga seotud kulutused, teatas riigikogu.

Teise muudatusettepaneku kohaselt saavad riigikogu liikmed asuda täitma valla- või linnavolikogu liikme ülesandeid 2017. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste valimistulemuste väljakuulutamise järel.

Läbirääkimistel võtsid sõna riigikogu liikmed Andres Ammas, Lauri Luik, Mark Soosaar, Igor Gräzin, Külliki Kübarsepp, Jüri Adams, Henn Põlluaas ja Artur Talvik.

Toimetaja: Greete PalmisteKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.