Politico märkis ära Kaja Kallase 40 mõjukaima europarlamendi saadiku hulgas ({{commentsTotal}})

Kaja Kallas on riigikogu liige (Reformierakond). Autor: ERR/Ülo Josing

Ajakiri Politico reastas 40 mõjukamat Euroopa Parlamendi liiget, kelle hulgas on ainsa Eesti parlamendisaadikuna välja toodud ka Kaja Kallas.

Politico kirjutab, et Euroopa Parlament on ainus EL-i institutsioon, millel on otsene mandaat rahvalt ja seetõttu on üllatav, et siiani ei ole keegi koostanud nimekirja mõjukamatest parlamendiliikmetest.

Ajakirja hinnangul võib üks põhjus olla "poliitilises segaduses, milles 751 parlamendiliiget töötavad". Kuigi europarlament on korduvalt ähvardanud blokeerida erinevaid kokkuleppeid, siis ei ole EL-i otsustamise kese Parlamendis, vaid Euroopa Komisjonis.

Siiski on suutnud paljud euroarlamendi liikmed avaldada tugevat poliitilist mõju Euroopas.

Kõige mõjukamaks europarlamendis peab Politico Parlamendi presidenti Martin Schulzi. Politico hinnangul püüab Schulz muuta oma positsiooni Parlamendis nähtavamaks ja võimukamaks kui varem ning püüab kaasata Parlamenti rohkem teiste EL-i institutsioonide töödesse.

Teisele kohale on nimetatud euroskeptilise Prantsuse Rahvusrinde liider Marine Le Pen, kes on Parlamendis Rahvaste ja Vabaduste Euroopa fraktsiooni juht. Kolmandale kohale on nimetatud Belgiast pärit Guy Verhofstadt, kes on Parlamendis Euroopa Liberaalide ja Demokraatide Liidu (ALDE) esimees.

Eesti saadikutest ainsana on mõjukamate hulgas Kaja Kallas, kes asub 30. kohal. Politico on nimetanud ta "tõusvaks täheks".

"Kallas on Parlamendi digitaalse ühisturu seisukoha autor. Alates 2005. aastast on Komisjon kolm korda seda ideed planeerinud, kuid need on langenud erahuvide ohvriks. Seetõttu on Kallas tähtis: ta mõistab tehnoloogiat, poliitikat ja konkurentsiõiguse advokaadina ka monopolidevastase võitluse aspekte selles kiirestimuutuvas maailmas. Kui Euroopa digitaalne ühisturg tuleb, siis Kallas aitab seda kujundada," kirjeldab Politico.

Toimetaja: Merili NaelMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.