Tallinna linnavolikogu fraktsioonid toetavad Reidi tee rajamist, kuid projekti peab endiselt täiendama ({{commentsTotal}})

Russalka ümbruse ranna-ala
Russalka ümbruse ranna-ala Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna linnavolikogu arutab pärastlõunal tulevase Reidi tee projekti rahastamist. Volikogu fraktsioonid põhimõtteliselt toetavad uue magistraali rajamist mere äärde, aga praegu väljapakutud projekti peab nende hinnangul oluliselt täiendama või isegi muutma.

Linnavolikogus kaalutakse osalust Reidi tee ehitusel ja välistoetuse taotlemist. Projekt läheb maksma üle 28 miljoni euro ja enamik sellest ehk 24 miljonit eurot loodetakse saada Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondist, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Jaak Juske volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioonist ütleb, et mere äärde on uut autoteed koos rannapromenaadiga vaja, sest rannaäärne piirkond areneb kiiresti, sinna on planeeritud uued kortermajad, mille peab olema ühendus linnaga, kuid tema hinnangul on praegune projekt selgelt üle võlli ega arvesta ajaloolise linnaruumiga.

"Arvan, et linn pole tegelenud Viimsi, Pirita ja kesklinna vahelise ühistranspordi ühenduse parendamisega. Kui linn on rääkinud aastaid linna avamisest merele, siis praeguse Reidi tee projektiga eraldatakse südalinn merest," rääkis Juske.

Tema sõnul ehitatakse uus trass osaliselt merre ja nii hävitatakse Tallinna kõige vanem Kadrioru kandis asunud supelrand. "Lisaks sellele on nõukogude ajal toodi sinna randa hävitatud Kopli kalmistu kive ja tekib küsimus, mis nendest saab," lisas ajaloolasest linnavolikogu liige.

Reidi tee rajamist pooldava Reformierakonna fraktsiooni liige Ants Leemets ütleb, et projekteerijale on esitatud üksikasjalikke küsimusi ja neile ka vastused saadud. Suurim hirm on tee laius - 60 meetrit. "Selline mulje, nagu me tahaksime ehitada magistraali, on vale, sest me proovime ka linnavalitsusele öelda, et teeme selle uue tee võimalikult inimsõbraliku," rääkis Leemets.

Tema väitel on Reformierakonna fraktsioon põhimõtteliselt nõus praeguse tee asetusega, kuid samas soovitakse arutada ka alternatiivseid lahendusi,

Tõsi on, et Kadrioru piirkond vajab liiklusskeemi muutust ja arenguid, ütleb IRLi fraktsiooni Madis Kübar. "Võrreldes praeguse lahendusega toetame me selgelt seda, et autod saaksid liikuda, kuid need ei pea liikuma otseselt maa peal ning seejuures peavad ka inimesed saama liikuda. Seega harmoonia inimeste ja autode vahel peab olema võrdne," toonitas Kübar.

Toivo Tootsen Keskerakonnast leiab, et uus magistraal pakub lahenduse kuidas raske transport viia linnasüdamest eelmale. Reidi tee tuleb, aga milline, see pole praegu kindel.

"Keegi saab ikkagi natukene kannatada aga mõelge milline tühermaa seal on ja mis saab tegelikult Reidi teega korrastatud ja arendatud," rääkis Tootsen. Ta lisas, et Reidi tee rajamisega seotud plussid kaaluvad üles sellega seotud miinused.

17 000 elanikuga Pirita linnaosas koguti 200 allkirja Reidi tee toetuseks. Abilinnapea Eha Võrk ütles Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil, et viimasel ajal ongi kuulda pigem toetushääli. "Teema ei seisne üksnes raskeveokite ümberjuhtimisega kesklinnast, vaid tegelikult muutub oluliselt paremaks ka Pirita linnaosa elanike elu, kuna nad saavad pärast Reidi tee valmimist kiiremini linna ja uuesti pärast koju," kinnitas abilinnapea.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics