Vanamõisa: inimesed võiksid maanteeametis oma aegu broneerida ({{commentsTotal}})

Sõiduki registreerimistunnistus.
Sõiduki registreerimistunnistus. Autor/allikas: Toomas Huik/Postimees/Scanpix

Maanteeamet kaalub suvel kolme teenindusbüroo sulgemist, kirjutab Maaleht. Maanteeameti peadirektori asetäitja asendaja Tarmo Vanamõisa sõnul sellekohaseid otsuseid veel tehtud ei ole ja alles analüüsitakse, kas kõikides büroodes on kõikidele teenustele turgu. Tema sõnul võiksid inimesed kasutada maanteeameti büroodes rohkem aegade broneerimist, et nii enda kui teenindajate aega kokku hoida.

Vanamõisa selgitas Vikerraadio saates "Uudis+", et maanteeameti büroodes on töötajate arvud suhteliselt erinevad ja tahes-tahtmata kõiki teenuseid sama kvaliteediga, sama tõhusalt ja sama aja jooksul pole võimalik pakkuda.

Seetõttu vaatab amet üle, kas kõikides büroodes on kõikidele teenustele turgu ja kas kõiki inimesi suudetakse ka ära teenindada.

Vanamõisa sõnul ei käi aga jutt teenuste lõpetamisest.

"Meil on rida teenuseid, mida kliendid tarbivad näiteks kord võ kaks nädalas. Pigem ootangi, et kuna meil on kõikides büroodes avatud broneerimissüsteemid, siis inimesed planeeriksid ja broneeriksid oma aega. See ühtlasi tähendab, et me saame ise oma töötajate aega paremini planeerida, kuna teame, et meie pakutud päevadele on inimesed oma teenused planeerinud," rääkis Vanamõisa.

"Asja mõte on selles, et inimene ei tuleks suvalisel kellaajal büroosse ja ütleks, et tahab teenust. Meil ei pruugi seda ametnikku sel hetkel kohal olla või tegeleb ta muu asjaga, nii et tekivad järjekorrad. Siis on kliendid pahased. Aga kui teha ära eeltöö ja büroosse broneering või leppida aeg varem kokku, siis on ajakulu kokkuhoid nii meile kui ka kliendile," lisas ta.

"Märksõnad on planeerimine, broneerimine ja eks peame ise ka teavitustööd rohkem tegema ja avama inimeste jaoks rohkem võimalusi oma aja planeerimiseks. See on võtmekoht, kuidas järjekordi vähendada," ütles Vanamõisa.

Tema sõnul on maanteeameti teenused, näiteks juhiloa vahetamine või autoost suhteliselt pika aja peale planeeritavad.

Palju maanteeameti teenuseid - kokku 17 - on kättesaadavad ka e-teenustena. Vanamõisa sõnul on kaetud kõik põhilised teenused, mida enim tarbitakse: juhiloa vahetamine, sõidukite omaniku vahetamine, kasutajate muutmine, sõidueksamile registreerimine jne. Tema sõnul kasutatakse neid e-teenuseid palju. 

Maanteeameti büroo pole Vanamõisa sõnul teenuse kasutamiseks kõige hädavajalikum. "Kui tahan e-teenust kasutada ja pole arvutit, siis esindustes on olemas kliendiarvutid, mis võimaldavad e-teenust kasutada, samuti on inimestel sugulased-tuttavad, kes võivad aidata," märkis ta.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics