Mogherini usub Venemaale kehtestatud sanktsioonide pikendamisse ({{commentsTotal}})

Federica Mogherini. Autor: Thierry Charlier/AFP/Scanpix

Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini hinnangul pikendatakse sel suvel Venemaa suhtes kehtestatud sanktsioone.

Mogherini rääkis usutluses väljaandele Die Welt, et ta ootab Venemaa suhtes sanktsioonide pikendamist.

"Venemaa pole seni sanktsioonidest loobumise esmast tingimust ehk Minski kokkuleppeid täitnud," tõdes Mogherini.

Mogherini sõnul võtab EL tänavu teisel poolaastal Minski lepete täitmist hinnates vastu poliitilise otsuse, kuidas Ukraina-konflikti lahendamisel edasi liikuda.

Toimetaja: Marek KuulMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.