Hiina eitab ohtlikku manöövrit USA luurelennuki tuvastamisel ({{commentsTotal}})

Hiina Rahvavabariigi hävituslennuk. Autor: USA merevägi/Reuters/Scanpix

Hiina lükkas neljapäeval tagasi USA väite, et tema hävitajad sooritasid Lõuna-Hiina merel Ühendriikide luurelennukit tuvastades seda ohustanud manöövri.

Välisministeeriumi pressiesindaja Hong Lei ütles ajakirjanikele, et Hiina hävitajad jälgisid USA lennukit lubatavalt kauguselt ning tegutsesid ohutult ja professionaalselt.

Hongi sõnul kutsus Ühendriike Hiinat seesugustest vaatlusmissioonidest loobuma, kuid see seaks ohtu Hiina julgeoleku õhus ja merel.

Pentagoni sõnul tuvastasid kaks Hiina hävitajat J-11 USA luurelennuki Aries EP-3 ning lendasid USA lennukile nii lähedale, et see oli sunnitud kokkupõrke vältimiseks paarisaja meetri võrra kõrgust vähendama.

USA luurelennuk oli piirkonnas rutiinsel lennul, ütles ametnik, lisades, et vahejuhtum leidis aset Lõuna-Hiina mere põhjaosas Hongkongi lähistel.

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.