Läti seim tühistas rahvasaadikute puutumatuse haldusrikkumistes ({{commentsTotal}})

Läti seim. Autor: AFP/Scanpix

Läti parlament võttis neljapäeval vastu eelnõu, millega tühistatakse rahvaesindajate halduspuutumatus.

Seadusmuudatus puudutab põhiseaduse 30. paragrahvi, mis ütleb, et parlamendiliikmele kriminaal- või haldussüüdistuse esitamiseks on vaja parlamendi nõusolekut.

Viimasel ajal on seimil tulnud tegelda mitme puutumatuse äravõtmise taotlusega eeskätt seoses süüdistustega väiksemates haldusrikkumistes.

Muudetud seadus võimaldab karistada seimiliiget haldusrikkumises ilma seimilt luba küsimata.

Eelnõu poolt hääletas 87 rahvaesindajat 89-st istungil viibinust.

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.