Kreeka võimud: EgyptAiri lennuki rusud on endiselt leidmata ({{commentsTotal}})

{{1463663554000 | amCalendar}}

Kuigi lennufirma EgyptAir teatas varem, et täna öösel Vahemerel kadunuks jäänud reisilennuki rusud on üles leitud, ei pea see info Kreeka ametivõimude kinnitusel paika. Leiu ja kogu juhtumi täpsemad asjaolud on veel ebaselged ning otsinguoperatsioon piirkonnas jätkub.

Kreeka lennuohutusamet teatas, et leitud "rusud" ei kuulu lennukile, vahendas BBC.

"Tükkide senine analüüs näitab, et need pole pärit lennukist. Ka minu Egiptuse kolleeg kinnitas mulle, et need tükid pole pärit EgyptAiri lennuki küljest," rääkis Kreeka lennundusametnik Athanassios Binos.

Samuti rõhutati, et seni leitud tükke on märgatud ainult Egiptuse lennukilt.

Ka lennufirma EgyptAir võttis hiljem tagasi oma avalduse, justkui oleks reisilennuki rusud juba üles leitud.

Lennufirma oli enne veendunud, et rusud on üles leitud 

EgyptAir märkis varem ametlikus pressiteates, et nii Egiptuse lennundus- kui ka välisministeerium on kinnitanud, et lennu MS804 rusud leiti Kárpathose saare lähistelt üles leitud.

Lennufirma avaldas hukkunute lähedastele kaastunnet ja märkis, et lähedasi oli leiust juba varem teavitatud.

Samuti anti teada, et Egiptuse ja Kreeka ühine otsingurühm jätkab piirkonnas lennuki ülejäänud tükkide otsimist. 

EgyptAiri asepresident Ahmed Adel ütles juba varem CNN-i ajakirjanikule Christiane Amanpourile, et "lennu MS804 rusud on leitud".

Samuti rääkis Adel, et reisilennuk oli tehniliselt korras ning kõik vajalikud kontrollid olid tehtud. Mingit häiresignaali lennukist enne kadunuks jäämist ei tulnud. 

Tükkide leidmisest teatati juba varem

Kreekale kuuluvast Kreeta saarest kagus avastati märke võimalikust lennuõnnetusest, teatas Kreeka relvajõudude kõneisik.

"Kreetast kagus, Kairo lennuinfopiirkonnas on leide," ütles kindralstaabi kõneisik Vassilis Beletsiotis, lisades, et Egiptuse C-130 lennuk märkas vees hulpivaid objekte ning piirkonda saadetakse asja uurima laevad, vahendasid BNS, BBC, Yle, Reuters jt.

Kreeka riigitelevisioon ERT teatas varem, et võimalikke lennukirususid märgati umbes 230 meremiili (425 kilomeetri) kaugusel Kreetast. See on umbes 100 meremiili kaugusel lennuki viimasest teadaolevast asukohast.

Kreeka relvajõudude allikatele viidates teatasid tükkide leidmisest varem ka Reuters ja AFP.

Otsingutega on praeguseks lisaks Kreekale ja Egiptusele liitunud ka Prantsusmaa, Suurbritannia ja USA. USA saatis piirkonda mereväe seirelennuki P-3 Orion, Suurbritannia õhuväest
osaleb Akrotiri baasist lendu tõusnud transpordilennuk Hercules.

Lennufirma ja Egiptuse lennundusministeerium tükkide leidmist varem ei kinnitanud

Lennufirma EgyptAir teatas varem, et neil pole hetkel mingeid kindlaid andmeid selle kohta, justkui oleks Kreeta lähistelt leitud just nimelt Airbus A320 lennuki tükke.

Lennufirma rõhutas, et nad pöördusid informatsiooni saamiseks ka vastutavate võimuesindajate poole, kes mingite tükkide leidmist neile ei kinnitanud.

Egiptuse lennundusministeerium teatas varem samuti, et mingit kinnitust lennuki tükkide leidmisele ei ole.

 

Egiptuse kapten postitas kaks fotot

Ettevõtte Maersk heaks töötav laevakapten Tarek Wahba, kelle laev osales täna otsingutel, postitas oma Facebooki lehele kaks fotot, mis kujutavad väidetavalt Egiptuse lennukilt pärit päästevesti ja lennukiistme tükki.

Reuters on samal ajal teatanud, et merelt on lisaks varem mainitud tükkidele leitud kaks päästevesti, mis võivad olla pärit EgyptAiri lennukist.

Al Arabiya: otsingupiirkonnast leiti kaks surnukeha

Telenakal Al Arabaiya aga teatas, justkui oleksid Kreeka võimud leidnud otsingupiirkonnast kaks surnukeha. Mingeid täpsemaid detaile selle väite kohta aga veel ei ole.

Kreeka kaitseminister: lennuk tegi ebatavalisi manöövreid

Kuigi midagi ametlikku pole Vahemerel kadunuks jäänud Egiptuse reisilennuki kadumise põhjuste kohta veel kinnitatud, teatas Kreeka kaitseminister Panos Kammenos äsja, et reisilennuk tegi enne radarite vaateväljast kadumist järske manöövreid ning võttis suuna alla.

Kammenos selgitas ajakirjanikele, et reisilennuk pööras kõigepealt 90 kraadi vasakule ja seejärel 360 kraadi paremale. Pärast seda aga langes 11 000 meetri kõrguselt kiirelt alla 4500 meetrini.

Lennundusekspert Paul Charles kommenteeris BBC-le ministri selgitusi ja avaldas arvamust, et sellised manöövrid võisid olla põhjustatud mingist intsidendist kokpitis.

 

Egiptuse lennundusminister Sherif Fathy ütles Kairos toimunud pressikonverentsil, et suurema tõenäosusega on lennuki kadumise taga terrorirünnak, mitte tehniline rike. Samas rõhutas ta, et hetkel on veel liiga vara mingeid kindlaid järeldusi teha.

Lennuki pardal oli 66 inimest

Täna öösel jäi kadunuks lennufirma EgyptAir reisilennuk Airbus A320, mis oli teel Pariisist Kairosse. Radarite vaateväljast kadus lend MS804 natuke aega pärast Kreeka õhuruumist väljumist, umbes kell 2.30 Kairo aja järgi. Lennuplaani kohaselt oleks lennuk pidanud Kaitos maanduma kell 3.15, vahendasid BBC ja Yle.

Lennufirma kinnitusel oli lennuk kadumise hetkel 11 300 meetri kõrgusel. Kreeka lennuametnikud on tunnistanud, et olid lennuki piloodiga ühenduses vaid mõni minut enne kadumist ning kõik tundus olevat korras.

Lennuki pardal oli kokku 66 inimest - 56 reisijat, seitse meeskonnaliiget ja kolm turvatöötajat.

Reisijate seas oli 30 Egiptuse, 15 Prantsuse ja 2 Iraagi kodanikku. Lisaks olid ühe kodanikuga esindatud järgmised riigid: Suurbritannia, Kanada, Belgia, Kuveit, Saudi Araabia, Alžeeria, Sudaan, Tšaad ja Portugal.

Vahemerel on Kreeka ja Egiptuse relvajõudude poolt alustatud suurt otsinguoperatsiooni, millega liitub varsti ilmselt ka Prantsusmaa. Kõigepealt on keskendutakse otsingutel Kárpathose saare piirkonnale.

Juhtumiga seotud riikide esindajad pole soovinud juhtumi asjaolude üle spekuleerida, samas on tunnistatud, et kõik viitab praegu sellele, et lennuk on Vahemere kohal alla kukkunud. Eurocontroli kinnitusel olid ilmastikuolud lennuki tõenäolises kadumiskohas head. Mingi häiresignaali saabumist lennukist pole ükski ametkond veel kinnitanud.

Prantsusmaa president François Hollande on näiteks varem öelnud, et kõik versioonid on hetkel võimalikud, sealhulgas ei saavat välistada ka terrorismi.

Terrorismikahtlus on seotud eelkõige asjaoluga, et viimati Egiptusega seotud lennukatastroof osutus terrorirünnakuks. Eelmise aasta oktoobris kukkus Siinai poolsaarel alla Vene reisilennuk 224 inimesega pardal ning praeguste andmete kohaselt oli tragöödia põhjuseks ISIS-e terroristide poolt pardale toimetatud lõhkeseadeldis.

Toimetaja: Laur ViirandViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema