Tsahkna näeb kohtusse pöördunud põgenike taga inimõiguslaste kätt ({{commentsTotal}})

Margus Tsahkna. Autor: Martin Dremljuga
{{1463663877000 | amCalendar}}

IRL-i esimees Margus Tsahkna ei usu, et Eesti riigi vastu kohtusse pöördunud põgenikud tegid seda oma initsiatiivist.

Kreekast Eestisse ümberpaigutatud 19 inimesest kaks on pöördunud kohtusse, kuna nad pole rahul neile antud staatusega. Nimelt anti neile täiendav kaitse, mis tähendab, et neil on pagulastele antava kolmeaastase elamisloa asemel üheaastane elamisluba.

Tsahkna teatas sotsiaalmeedias, et kindlasti ei aita see kaasa ühiskonnas sallivuse ja solidaarsuse kasvatamisele.

"Ma millegipärast ei usu, et need inimesed, keda me aitame, ise tulid ideele riik kohtusse kaevata," märkis IRL-i juht.

Ta märkis, et sarnane käekiri on ka mujal Euroopa riikides levinud, ja tõi näiteks, et esimene Leetu ümberpaigutatud põgenik, keda pidulikult tervitati, andis ka kohe riigi kohtusse.

"Arvatavasti on see nn inimõiguste eest võitlevate organisatsioonide initsiatiiv, mis muuseas on suuresti rahastatud nende samade riikide poolt, mis põgenikke aitavad," oletab Tsahkna.

See, et Eesti annab üheaastase elamisloa, ongi Tsahnka kinnitusel Eesti poliitika. "Idee on ju selles, et kui põgeniku koduriigis elukeskkond stabiliseerub, läheb ta tagasi. Samuti see, kui ta taotleb aasta möödudes elamisloa pikendamist, on riigil võimalus kontrollida, kas ta on kokkulepet täitnud."

See teadmine, et elamisluba kokkuleppe murdmisel või meie reeglite mittetäitmisel elamisluba ei pikendada, on Tsahkna hinnangul kaitse saanule motivatsiooniks pingutada.

"Kätt, mis sind toetab, ei ole tark hammustada. Eesti on tänaseks Euroopas üks eesrindlikumaid riike, kes on põgenike abistamisse panustanud. Arvan, et tuleb nüüd hoogu pisut maha tõmmata ning vaadata, kuidas meil kodus nende esimeste põgenikega minema hakkab," lisas IRL-i juht.

Eesti inimõiguste keskuse asutaja, õigusekspert Kari Käsper kommenteeris Tsahkna postitust nii: "IRL-i vaenlane on rahvusvaheline, EL-i ja Eesti õigus. Igaüks, sealhulgas pagulane, väärib inimõiguste kaitset sama palju kui iga teine inimene."

Toimetaja: Priit LutsRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.