Tsahkna näeb kohtusse pöördunud põgenike taga inimõiguslaste kätt ({{commentsTotal}})

Margus Tsahkna.
Margus Tsahkna. Autor/allikas: Martin Dremljuga
{{1463663877000 | amCalendar}}

IRL-i esimees Margus Tsahkna ei usu, et Eesti riigi vastu kohtusse pöördunud põgenikud tegid seda oma initsiatiivist.

Kreekast Eestisse ümberpaigutatud 19 inimesest kaks on pöördunud kohtusse, kuna nad pole rahul neile antud staatusega. Nimelt anti neile täiendav kaitse, mis tähendab, et neil on pagulastele antava kolmeaastase elamisloa asemel üheaastane elamisluba.

Tsahkna teatas sotsiaalmeedias, et kindlasti ei aita see kaasa ühiskonnas sallivuse ja solidaarsuse kasvatamisele.

"Ma millegipärast ei usu, et need inimesed, keda me aitame, ise tulid ideele riik kohtusse kaevata," märkis IRL-i juht.

Ta märkis, et sarnane käekiri on ka mujal Euroopa riikides levinud, ja tõi näiteks, et esimene Leetu ümberpaigutatud põgenik, keda pidulikult tervitati, andis ka kohe riigi kohtusse.

"Arvatavasti on see nn inimõiguste eest võitlevate organisatsioonide initsiatiiv, mis muuseas on suuresti rahastatud nende samade riikide poolt, mis põgenikke aitavad," oletab Tsahkna.

See, et Eesti annab üheaastase elamisloa, ongi Tsahnka kinnitusel Eesti poliitika. "Idee on ju selles, et kui põgeniku koduriigis elukeskkond stabiliseerub, läheb ta tagasi. Samuti see, kui ta taotleb aasta möödudes elamisloa pikendamist, on riigil võimalus kontrollida, kas ta on kokkulepet täitnud."

See teadmine, et elamisluba kokkuleppe murdmisel või meie reeglite mittetäitmisel elamisluba ei pikendada, on Tsahkna hinnangul kaitse saanule motivatsiooniks pingutada.

"Kätt, mis sind toetab, ei ole tark hammustada. Eesti on tänaseks Euroopas üks eesrindlikumaid riike, kes on põgenike abistamisse panustanud. Arvan, et tuleb nüüd hoogu pisut maha tõmmata ning vaadata, kuidas meil kodus nende esimeste põgenikega minema hakkab," lisas IRL-i juht.

Eesti inimõiguste keskuse asutaja, õigusekspert Kari Käsper kommenteeris Tsahkna postitust nii: "IRL-i vaenlane on rahvusvaheline, EL-i ja Eesti õigus. Igaüks, sealhulgas pagulane, väärib inimõiguste kaitset sama palju kui iga teine inimene."

Toimetaja: Priit LutsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema