Reidi tee vastased süüdistavad linnavalitsust kiirustamises ({{commentsTotal}})

Tallinna linnavalitsus otsustas Reidi tee jätta neljarajaliseks ning saatis plaani projekteerimisse. Tee oponendid pole enda sõnul sellise kiirustamisega nõus.

Tallinna linnavalitsus otsustas Reidi tee saata projekteerimisse 2+2 rajalisena, millele mõnes kohas lisandub ühistranspordirada. Lisaks ehitatakse välja kergliiklustee ja promenaadiosa. Arvesse võeti ka linnaelanike ettepanekuid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me oleme seda teed tõmmanud natuke Kadrioru pargi poole sealt ülevalt, et tekib selline kallas, et on kergliiklustee, jalakäijad ja mingisugune kaldariba, liiv, et jätta ka inimestele. Mitte nii, et kergliiklustee lõpeb meres ära," selgitas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Samuti jääb alles otsetee ja vaade Kadrioru lossist Russalka juurde. Praegu on kõik eskiisid, parema pildi saab teest ette augusti lõpus, kui projekteerimine on lõppenud.

Arhitekt Veronika Valk nimetab linna otsust kahetsusväärseks, sest tema sõnul puuduvad Reidi tee otsuste taga uuringud.

"Suur eesmärk võiks olla, et suurte ehitiste, taristu, keskkonnainvesteeringute puhul ikkagi edaspidi ja ikkagi ka selle projekti puhul me saaksime seda rakendada, et me tegelikult lähtuksime parima elukeskkonna kavandamisest," ütles Valk.

Selles on kõik ühel meelel, et Reidi teed ehk juurdepääsu sadamale on vaja, aga mahu osas jäädakse eriarvamusele.

Ka euroraha üle otsustav majandusministeerium pooldab väiksemat, linnatänavalikku lahendust.

Linn aga ei taha projekteerimisega kauem viivitada, sest kuigi Euroopa Ühtekuuluvusfondi raha on abikõlbulik 2023. aastani, on valitsusega tee valmimiseks praegu kokku lepitud 2017. aasta teine pool.

"Tegemist on esialgse planeeritava tähtajaga, mille linn on võtnud eesmärgiks ja vabariigi valitsus on ka sellest lähtunud oma investeeringutekava koostamisel, kuid tavapärane projekteerimine, kõigi osalistega arvestamine võib võtta ka rohkem aega, kui see on vajalik projekti hea tulemuse saavutamiseks," selgitas ministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juhataja asetäitja Indrek Gailan.

Reidi tee arvestatav maksumus on ligi 30 miljonit eurot, millest 85% tuleks Euroopa Ühtekuuluvusfondist.

Toimetaja: Laur ViirandTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.