Reidi tee vastased süüdistavad linnavalitsust kiirustamises ({{commentsTotal}})

Tallinna linnavalitsus otsustas Reidi tee jätta neljarajaliseks ning saatis plaani projekteerimisse. Tee oponendid pole enda sõnul sellise kiirustamisega nõus.

Tallinna linnavalitsus otsustas Reidi tee saata projekteerimisse 2+2 rajalisena, millele mõnes kohas lisandub ühistranspordirada. Lisaks ehitatakse välja kergliiklustee ja promenaadiosa. Arvesse võeti ka linnaelanike ettepanekuid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me oleme seda teed tõmmanud natuke Kadrioru pargi poole sealt ülevalt, et tekib selline kallas, et on kergliiklustee, jalakäijad ja mingisugune kaldariba, liiv, et jätta ka inimestele. Mitte nii, et kergliiklustee lõpeb meres ära," selgitas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Samuti jääb alles otsetee ja vaade Kadrioru lossist Russalka juurde. Praegu on kõik eskiisid, parema pildi saab teest ette augusti lõpus, kui projekteerimine on lõppenud.

Arhitekt Veronika Valk nimetab linna otsust kahetsusväärseks, sest tema sõnul puuduvad Reidi tee otsuste taga uuringud.

"Suur eesmärk võiks olla, et suurte ehitiste, taristu, keskkonnainvesteeringute puhul ikkagi edaspidi ja ikkagi ka selle projekti puhul me saaksime seda rakendada, et me tegelikult lähtuksime parima elukeskkonna kavandamisest," ütles Valk.

Selles on kõik ühel meelel, et Reidi teed ehk juurdepääsu sadamale on vaja, aga mahu osas jäädakse eriarvamusele.

Ka euroraha üle otsustav majandusministeerium pooldab väiksemat, linnatänavalikku lahendust.

Linn aga ei taha projekteerimisega kauem viivitada, sest kuigi Euroopa Ühtekuuluvusfondi raha on abikõlbulik 2023. aastani, on valitsusega tee valmimiseks praegu kokku lepitud 2017. aasta teine pool.

"Tegemist on esialgse planeeritava tähtajaga, mille linn on võtnud eesmärgiks ja vabariigi valitsus on ka sellest lähtunud oma investeeringutekava koostamisel, kuid tavapärane projekteerimine, kõigi osalistega arvestamine võib võtta ka rohkem aega, kui see on vajalik projekti hea tulemuse saavutamiseks," selgitas ministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juhataja asetäitja Indrek Gailan.

Reidi tee arvestatav maksumus on ligi 30 miljonit eurot, millest 85% tuleks Euroopa Ühtekuuluvusfondist.

Toimetaja: Laur ViirandOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema