Jõhvis kardetakse, et võimuvahetus seab suurprojektid ohtu ({{commentsTotal}})

Täna avaldas Jõhvi vallavolikogu umbusaldust volikogu esimehele ja aseesimehele, aga samuti vallavanemale ja mitmetele vallavalitsuse liikmetele. Jõhvi jäi sisuliselt ilma vallavalitsuseta. Volikogu opositsioon leiab, et pärast vallavalitsuse tagandamist ei ole Jõhvi valla tegus toimimine enam võimalik. Uueks volikogu esimeheks valiti Teet Enok ja vallavanemaks kinnitati endine Narva linnapea Eduard East.

Endine Jõhvi vallavalikogu esimees Niina Neglasson ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tänase volikogu järgselt jäigi vallavalitsusse tööle ainult uus vallavanem ja rohkem mitte kedagi. "Üks abivallavanem on hetkel haiguslehel, üks vallavalitsuse liige sai umbusalduse ja teine lahkub ise töölt. Ei ole asendamatuid inimesi, aga kõik võtab aega ja meie suured projektid võivad sattuda ohtu," sõnas ta.

Umbusalduse algatas ja viis volikogus läbi fraktsioon KÕVA.

Jõhvi vallavolikogu liige, Jõhvi aukodanik Endel Paap lisas, et palju asju, mis on ette võetud Jõhvis praegu eesotsas Aivar Survaga jäävad paljuski tegemata. "Sellepärast, et praegu täitsa puhas plats, vallavalitsusse ei jäänd ühtegi inimest ja millal korjatakse kokku uus valitsus, sellega läheb väga palju aega."

Ka vallakodanikud on võimupöördest masenduses.

"Minu meelest on see nii rumal, et parem oleks meie kogu Jõhvi valla asju ajada, aga mitte kakelda, ongi kogu jutt," ütles Jõhvi valla kodanik Liia Laine Kangur.

Uus volikogu esimees Teet Enok peab võimupööret Jõhvis igati demokraatlikuks ega tee saladust oma esmastest ülesannetest uuel ametipostil.

"Eesmärk on tegevuskava paika panna. Täna ma olen rohkem keskendunud spordivaldkonnale. Spordi-kultuurikomisjonis ma olen küll eestvedaja olnd, siis kultuuriga võibolla ma olen võibolla tänamatult vähe toimetand, sest meil on rohkem korras võibolla need asjad. /.../. Nüüd ma saan seda teha suuremapinnaliselt," lausus Enok.

Uueks vallavanemaks, kes nüüd valla juhtimise uutele radadele peab pöörama, kinnitati endine Narva linnapea Eduard East. Uus volikogu esimees Teet Enok on arvamusel, et uus vallavanem saab sellega kenasti hakkama.

Toimetaja: Aleksander Krjukov{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised