Jõhvis kardetakse, et võimuvahetus seab suurprojektid ohtu ({{commentsTotal}})

Täna avaldas Jõhvi vallavolikogu umbusaldust volikogu esimehele ja aseesimehele, aga samuti vallavanemale ja mitmetele vallavalitsuse liikmetele. Jõhvi jäi sisuliselt ilma vallavalitsuseta. Volikogu opositsioon leiab, et pärast vallavalitsuse tagandamist ei ole Jõhvi valla tegus toimimine enam võimalik. Uueks volikogu esimeheks valiti Teet Enok ja vallavanemaks kinnitati endine Narva linnapea Eduard East.

Endine Jõhvi vallavalikogu esimees Niina Neglasson ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tänase volikogu järgselt jäigi vallavalitsusse tööle ainult uus vallavanem ja rohkem mitte kedagi. "Üks abivallavanem on hetkel haiguslehel, üks vallavalitsuse liige sai umbusalduse ja teine lahkub ise töölt. Ei ole asendamatuid inimesi, aga kõik võtab aega ja meie suured projektid võivad sattuda ohtu," sõnas ta.

Umbusalduse algatas ja viis volikogus läbi fraktsioon KÕVA.

Jõhvi vallavolikogu liige, Jõhvi aukodanik Endel Paap lisas, et palju asju, mis on ette võetud Jõhvis praegu eesotsas Aivar Survaga jäävad paljuski tegemata. "Sellepärast, et praegu täitsa puhas plats, vallavalitsusse ei jäänd ühtegi inimest ja millal korjatakse kokku uus valitsus, sellega läheb väga palju aega."

Ka vallakodanikud on võimupöördest masenduses.

"Minu meelest on see nii rumal, et parem oleks meie kogu Jõhvi valla asju ajada, aga mitte kakelda, ongi kogu jutt," ütles Jõhvi valla kodanik Liia Laine Kangur.

Uus volikogu esimees Teet Enok peab võimupööret Jõhvis igati demokraatlikuks ega tee saladust oma esmastest ülesannetest uuel ametipostil.

"Eesmärk on tegevuskava paika panna. Täna ma olen rohkem keskendunud spordivaldkonnale. Spordi-kultuurikomisjonis ma olen küll eestvedaja olnd, siis kultuuriga võibolla ma olen võibolla tänamatult vähe toimetand, sest meil on rohkem korras võibolla need asjad. /.../. Nüüd ma saan seda teha suuremapinnaliselt," lausus Enok.

Uueks vallavanemaks, kes nüüd valla juhtimise uutele radadele peab pöörama, kinnitati endine Narva linnapea Eduard East. Uus volikogu esimees Teet Enok on arvamusel, et uus vallavanem saab sellega kenasti hakkama.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema