Tartu koolis peeti "sallivuse olümpiamänge" ({{commentsTotal}})

Eile õhtul süüdati Tartus Kassitoomel Olümpiatuli ning lehvisid kõikvõimalikud lipud maailma eri paigust. Nimelt peab Mart Reiniku kool kolmel päeval suurejoonelist spordipidu, mille teema on sallivus.

Täna lehvisid Mart Reiniku kooli staadionil näiteks Ghana, Namiibia, Tšiili ja Bahama riigilipud. Iga lipu alla kuulub õpilasi esimesest kuni üheksanda klassini. Kolmepäevaseks spordipeoks on valmistusi tehtud alates jaanuarist. Õpilased on selle ajaga kohtunud sportlastega, käinud spordimuuseumis ja õppinud riikide kohta, mida nad esindavad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuna Reiniku kool töötab kahes õppehoones, siis on olümpiamängude eesmärk tuua õpilased kokku ühise eesmärgi nimel pingutama. Olümpiamängude läbiv temaatika on sallivus. Seda ei edendata vaid spordiplatsil, vaid kõikides teisteski õppeainetes.

Olümpiamängude projektijuht Sirle Morozova ütles, et jaanuarist alates on olnud kudumisel
sallivus sall. "Ühes majas kudunud, teises majas heegeldanud. Ja see on siis läbi õppeainete ka kaasatud loomulikult. Märksõna, et oleme sallivamad, oleme hoolivad.

Spordipidu lõpeb homme olümpiatule kustutamisega ja sallivuse salli koolimajja viimisega.

Toimetaja: Aleksander KrjukovTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.