Tartu koolis peeti "sallivuse olümpiamänge" ({{commentsTotal}})

Eile õhtul süüdati Tartus Kassitoomel Olümpiatuli ning lehvisid kõikvõimalikud lipud maailma eri paigust. Nimelt peab Mart Reiniku kool kolmel päeval suurejoonelist spordipidu, mille teema on sallivus.

Täna lehvisid Mart Reiniku kooli staadionil näiteks Ghana, Namiibia, Tšiili ja Bahama riigilipud. Iga lipu alla kuulub õpilasi esimesest kuni üheksanda klassini. Kolmepäevaseks spordipeoks on valmistusi tehtud alates jaanuarist. Õpilased on selle ajaga kohtunud sportlastega, käinud spordimuuseumis ja õppinud riikide kohta, mida nad esindavad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuna Reiniku kool töötab kahes õppehoones, siis on olümpiamängude eesmärk tuua õpilased kokku ühise eesmärgi nimel pingutama. Olümpiamängude läbiv temaatika on sallivus. Seda ei edendata vaid spordiplatsil, vaid kõikides teisteski õppeainetes.

Olümpiamängude projektijuht Sirle Morozova ütles, et jaanuarist alates on olnud kudumisel
sallivus sall. "Ühes majas kudunud, teises majas heegeldanud. Ja see on siis läbi õppeainete ka kaasatud loomulikult. Märksõna, et oleme sallivamad, oleme hoolivad.

Spordipidu lõpeb homme olümpiatule kustutamisega ja sallivuse salli koolimajja viimisega.

Toimetaja: Aleksander KrjukovOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema