Rootsi saatis riigist välja luuramises kahtlustatava Vene lennuki ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Rootsil võttis tükk aega, et saata riigist välja Vene lennuk M-55 Geophysica, mis oli ümber ehitatud luurelennukist ja mis oli saabunud 15. aprillil Kirunasse uurimisprojekti raames, kirjutab ajaleht Dagens Nyheter.

Venemaa saatkond oli taotlenud lennukile luba viibida Rootsis 29. aprillini, kuid Rootsi seda luurekartuses ei andnud, ütlesid allikad Dagens Nyheterile.

Diplomaatiliste reeglite järgi pidi lennuk Rootsist lahkuma 48 tunni jooksul. Kuid Venemaa saatkond võttis ühendust Rootsi kaitsejõududega ja teatas, et tehniliste probleemide tõttu saab lennuk lahkuda kõige varem 18. aprillil.

Rootsi kaitsejõud andsid loa 18. aprillil kella 10-ni. Kui lennuk ei olnud lahkunud veel ka 19. aprillil, saatsid Rootsi kaitsejõud kohale oma esindaja.

Lennuk lahkus Rootsist alles kuue ööpäeva pärast ning Rootsi eksperdid ei täheldanud lennukil mingeid tehnilisi probleeme.

Huvitava kokkulangemise tõttu katsetas Rootsi just samal ajal samas piirkonnas uusi raketisüsteeme, selgitas allikas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNSMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.