Iisraelis moodustatakse arvatavalt riigi parempoolseim valitsus ({{commentsTotal}})

Avigdor Lieberman ja Benjamin Netanyahu.
Avigdor Lieberman ja Benjamin Netanyahu. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu moodustab neljapäeval suure tõenäosusega juudiriigi ajaloo kõige parempoolsema valitsuse.

Tulevaseks Iisraeli kaitseministriks saab sealjuures arvatavalt Palestiina võimude poolt vihatud Avigdor Lieberman.

Netanyahu liitlased alustavad teisipäeval uusi läbirääkimisi Liebermani parempoolse Yisrael Beitenu erakonnaga, et veenda seda liituma praeguse võimukoalitsiooniga, millel on parlamendis hetkel minimaalne enamus.

Beitenul on 120 saadikukohaga Knessetis kuus kohta ning praegusel võimukoalitsioonil 61.

Lieberman oli Iisraeli välisminister aastatel 2009-2012 ja 2013-2015 ning tema määramine kaitseministriks võib tekitada rahvusvahelisel tasandil suuri küsimusi.

Lieberman vastutaks teiste kohustuste hulgas sõjaliste operatsioonide eest okupeeritud Läänekaldal ning tal oleks suur sõnaõigus seal teostatavas poliitikas.

Liebermani sõnul on tema eesmärk kehtestada surmanuhtlus Iisraeli-vastaste rünnakute korraldajatele ning samuti on ta väljendanud vastuseisu Palestiina presidendi Mahmud Abbasi suhtes ning kutsunud üles tema kukutamisele.

Kuu aja eest ähvardas ta, et juhul, kui ta oleks kaitseminister, annaks ta Hamasi Gaza sektori liidrile Ismail Haniyale 48 tundi Iisraeli tsiviilisikute vabastamiseks ning 2014. aasta suvesõjas tapetud Iisraeli sõdurite surnukehade üleandmiseks või ta laseks Haniya tappa.

"Ta vastutaks (okupeeritud territooriumide) eest ning see oleks katastroofiline. Ta on populist - ta kas räägib liiga palju või viib oma sõnad ka ellu," sõnas üks Palestiina võimude esindaja.

Liebermani asumine kaitseministri positsioonile ühendaks palestiinlased nende vastuseisus, lisas ta.

Iisrael saab oma ajaloo kõige "parempoolsema ja ekstreemsema valitsuse alates riigi loomisest", kirjutas ka parempoolne ajaleht Maariv.

Otsus sisuliselt tõrjub tagaplaanile koalitsioonikõnelused Netanyahu juhitud Likudi ja Tööerakonna vahel. Nende kõnelused kestsid kuid.

Tööerakonna juht Isaac Herzog rõhutas, et ühtsusvalitsus aitaks kaasa edusammudele rahu sõlmimisel palestiinlastega.

Prantsusmaa kuulutas välja 30. mail toimuva rahvusvahelise kohtumise, mille eesmärgiks on lükata taas käima 2014. aasta aprillis katkenud Iisraeli-Palestiina rahukõnelused, kuid Pariisi üritusele ei ole kutsutud Iisraeli ega Palestiina esindajaid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNSViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema