Gonsiori tänav rekonstrueeritakse välisprojekti abiga ({{commentsTotal}})

Gonsiori tänav. Autor: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix

Tallinna Linnavolikogu tänasel istungil võeti vastu otsus linna osalemiseks Ühtekuuluvusfondi välisprojektis "Gonsiori tänava rekonstrueerimine Tallinnas". Projekti tulemusel ehitatakse ümber Gonsiori tänava koridor ja liiklusruum jagatakse ümber ühistranspordi kasuks, lisaks rajatakse jalg- ja jalgrattateid ning rekonstrueeritakse tänavavalgustust.

Projektiga kavandatakse ühe suuna liiklus eratranspordile piirata, ehitada välja mõlemasuunalised eraldatud ühistranspordirajad koos ühistranspordipeatuste uuendamisega (mõlemas suunas 2 peatust) ja seeläbi suurendada ühistranspordi ühenduskiirust. 

Tallinna Linnavalitsuse 2. märtsi 2016 istungil kiideti heaks Tallinna linnavalitsuse teede juhtkomisjoni poolt valitud Gonsiori tänava rekonstrueerimise eskiisprojekti parim lahendusvariant, mille kohaselt on Gonsiori tänava linnast väljuval liiklussuunal üks ühissõidukirada ja üks tavaliikluse sõidurada, siseneval suunal üks ühissõidukirada. Kunderi tänaval muudetakse liikluslahendust ning lisaks rajatakse parempööre K. Türnpu tänavalt Tartu maantee kesklinna suunale. 

Projekti tegevuste kavandatav elluviimise aeg on august 2016 – detsember 2017. Abikõlblik projekti kogueelarve on 6 755 100 eurot, millest maksimaalne välistoetus Tallinna linnale on 5 741 835 eurot ja projekti omafinantseering 1 013 265 eurot.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.