Clinton: Trump pole presidendiameti täitmiseks kvalifitseeritud ({{commentsTotal}})

Hillary Clinton ja Donald Trump Autor: Reuters/Scanpix

USA vabariiklaste arvatav presidendikandidaat Donald Trump on oht Ühendriikide demokraatiale ega pole presidendiameti täitmiseks kvalifitseeritud, ütles USA demokraatide presidendikandidaadiks pürgiv Hillary Clinton neljapäeval.

Ühendriikide demokraatiale ega pole presidendiameti täitmiseks kvalifitseeritud, ütles USA demokraatide presidendikandidaadiks pürgiv Hillary Clinton neljapäeval.

"Donald Trumpist tulenev oht on dramaatiline meie riigile, meie demokraatiale ja meie majandusele," lausus Clinton.

"Tean kui raske see töö on ning tean, et vajame selles stabiilsust, tugevust ja arukust," lisas ta. "Jõudsin lõppjärelduseni, et ta pole Ühendriikide presidendiks saamiseks kvalifitseeritud."

Avaldus on muudatus Clintoni kampaanias, sest seni keeldus ta otsesõnu vastamast küsimusele, kas Trumpil on vajalikud oskused presidendi ametikohustuste täitmiseks. Clinton ütles 3. mail telekanalile MSNBC, et Trump "pole andnud mingit vihjet sellest, et mõistab" selle tööga "kaasas käivat kaalu".

Clinton tõi välja Trumpi hiljutise kriitika USA liitlase Suurbritannia tippametnike suunal. Clinton sarjas ka Trumpi valmidust kohtuda Põhja-Korea erakliku liidri Kim Jong-uniga ning arvamust, et NATO on "iganenud" ja tuumarelvadega riikide arvu võiks laiendada.

Taolised seisukohad on "ohtlikud", lausus Clinton. Trumpi ärevusttekitavad avalduses alates kampaania algusest on märk murettekitavast "mustrist".

"Arvan, et kui vaatate läbi tema mitmed vastutustundetud, hooletud ja ohtlikud avaldused, siis (jõuate järelduseni, et ) tegemist pole kellegagi, kes ütleb asju neid kohapeal välja mõeldes."

Trumpi võõrastavad avaldused islamiusuliste suunal raskendab Washingtoni koostööd äärmusluse vastu võitlevate Lähis-Ida riikidega, lisas Clinton. "Oleme näinud, kuidas Donald Trumpi sisuliselt kasutatakse vahendina nende inimeste värbamiseks, kes liituvad terroristide võitlusega."

"Kui kandideerid Ühendriikide presidendiks, siis kogu maailm kuulab ja jälgib."

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.