Clinton: Trump pole presidendiameti täitmiseks kvalifitseeritud ({{commentsTotal}})

Hillary Clinton ja Donald Trump
Hillary Clinton ja Donald Trump Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA vabariiklaste arvatav presidendikandidaat Donald Trump on oht Ühendriikide demokraatiale ega pole presidendiameti täitmiseks kvalifitseeritud, ütles USA demokraatide presidendikandidaadiks pürgiv Hillary Clinton neljapäeval.

Ühendriikide demokraatiale ega pole presidendiameti täitmiseks kvalifitseeritud, ütles USA demokraatide presidendikandidaadiks pürgiv Hillary Clinton neljapäeval.

"Donald Trumpist tulenev oht on dramaatiline meie riigile, meie demokraatiale ja meie majandusele," lausus Clinton.

"Tean kui raske see töö on ning tean, et vajame selles stabiilsust, tugevust ja arukust," lisas ta. "Jõudsin lõppjärelduseni, et ta pole Ühendriikide presidendiks saamiseks kvalifitseeritud."

Avaldus on muudatus Clintoni kampaanias, sest seni keeldus ta otsesõnu vastamast küsimusele, kas Trumpil on vajalikud oskused presidendi ametikohustuste täitmiseks. Clinton ütles 3. mail telekanalile MSNBC, et Trump "pole andnud mingit vihjet sellest, et mõistab" selle tööga "kaasas käivat kaalu".

Clinton tõi välja Trumpi hiljutise kriitika USA liitlase Suurbritannia tippametnike suunal. Clinton sarjas ka Trumpi valmidust kohtuda Põhja-Korea erakliku liidri Kim Jong-uniga ning arvamust, et NATO on "iganenud" ja tuumarelvadega riikide arvu võiks laiendada.

Taolised seisukohad on "ohtlikud", lausus Clinton. Trumpi ärevusttekitavad avalduses alates kampaania algusest on märk murettekitavast "mustrist".

"Arvan, et kui vaatate läbi tema mitmed vastutustundetud, hooletud ja ohtlikud avaldused, siis (jõuate järelduseni, et ) tegemist pole kellegagi, kes ütleb asju neid kohapeal välja mõeldes."

Trumpi võõrastavad avaldused islamiusuliste suunal raskendab Washingtoni koostööd äärmusluse vastu võitlevate Lähis-Ida riikidega, lisas Clinton. "Oleme näinud, kuidas Donald Trumpi sisuliselt kasutatakse vahendina nende inimeste värbamiseks, kes liituvad terroristide võitlusega."

"Kui kandideerid Ühendriikide presidendiks, siis kogu maailm kuulab ja jälgib."

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics