Kohus peab terrorismis kahtlustatava Ukrainale väljaandmist õiguspäraseks ({{commentsTotal}})

Vene-meelsed Donetski võitlejad laskmist harjutamas Autor: Reuters/Scanpix

Tallinna ringkonnakohus tühistas alama astme kohtuotsuse ja leidis, et terrorismis kahtlustatava Eesti kodaniku Vladimir Poljakovi Ukrainale väljaandmine on õiguspärane.

Ringkonnakohus rahuldas justiitsministeeriumi apellatsioonkaebuse ja tühistas Tallinna halduskohtu 3. veebruari otsuse, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR.ee-le.

Ringkonnakohus leidis, et valitsuse mullu 21. detsembri korraldus Vladimir Poljakovi väljaandmise kohta Ukrainale ei ole õigusvastane.

Samas on Poljakovil võimalik ringkonnakohtu otsus vaidlustada veel riigikohtus.

Veebruari alguses tühistas halduskohus valitsuse vastava korralduse ning tegi valitsusele ettekirjutuse Poljakovi Ukrainale väljaandmise uuesti otsustamiseks.

Eesti kodaniku väljaandmise lõpliku otsustuse teeb valitsus, kes peab korraldust andes olema veendunud, et isiku välisriigile väljaandmine on õiguslikult lubatav, mis hõlmab muuhulgas veendumust selles, et puuduvad väljaandmist välistavad asjaolud.

Ukraina süüdistab Poljakovi niinimetatud Luganski rahvavabariigi kaitseministeeriumi sõjaväekomandatuuri töös osalemises. Väidetavalt täitis ta selle juhtide poolt antud ülesandeid, mille hulka kuulusid objektide ja ebaseaduslikult kinnipeetavate valvamine.

Terroristliku grupi või terroristliku organisatsiooni loomise, sellise grupi või organisatsiooni juhtimise või sellesse kuulumise eest on Ukrainas karistusena ette nähtud 8- kuni 15-aastane vangistus.

Samasugune kuritegu on Eestis karistatav 5- kuni 20-aastase või eluaegse vangistusega. Eesti kohtud on väljaandmise tunnistanud õiguslikult lubatavaks.

Valitsus otsustas möödunud aasta lõpus anda Poljakov kohtupidamiseks Ukrainale välja.

Toimetaja: Marek KuulMerejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.