Kaljurand: diplomaadikogemus annab hea tunnetuse, kuidas sekkuda ({{commentsTotal}})

Marina Kaljurand
Marina Kaljurand Autor/allikas: ERR

Presidendiks pürgiv välisminister Marina Kaljurand näeb presidendi rolli majakana riigis, kes peaks sekkuma, kui suureneb lõhe valitsuse, parlamendi ja inimeste vahel.

Kaljurand rääkis usutluses Postimehele, et kui inimesed leiavad, et valitsus ja riigikogu käituvad valesti, siis on president see, kelle poole vaadatakse.

"Tema peab olema kindlustunde, õigluse, turvatunde looja, põhiseaduslike väärtuste kaitsja. Tema poole vaadatakse ning ta sekkub," märkis Kaljurand.

Kaljuranna sõnul annab tema 25-aastane kogemus diplomaadina hea tunnetuse, kuidas ja mismoodi sekkuda ehk kas öelda avalikult ja kõva häälega või konsulteerida.

"Vahel ei too kasu kellegi avalik häbimärgistamine, avalik kritiseerimine. Diplomaatias tehakse palju tööd ära kardinate taga, kinniste uste taga ja välja tullakse siis, kui lahendus on saavutatud," tõdes Kaljurand.

Kaljurand on seisukohal, et president ei saa olla ühegi erakonna liige, sest president peab olema parteideülene, kuid samas on senised presidendid kõik olnud mõne erakonna liikmed ning see ei ole neid seganud tõusmast parteideüleseks presidendiks.

"Kas mina saan sellega hakkama? Mul ei ole mitte mingisugust kahtlustki," kinnitas Kaljurand.

Eesti Päevalehes kirjutas Kaljurand, et ta tahab olla kindluse looja ja andja ebakindlatel aegadel - olgu rahvusvaheliselt või riigisiseselt ebakindlatel aegadel.

"Inimesed vajavad turvatunnet ja presidendil on siin vaimse õhustiku ühe olulise kujundajana oluline roll," kinnitas Kaljurand.

Tema sõnul ei saa aga kindlustunnet jagada ainult kantslist pühapäevajutlustega, vaid seda saab jagada inimestega kohtudes, rääkides, kuulates ja vastates.

Toimetaja: Marek KuulViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema