Kaljurand: diplomaadikogemus annab hea tunnetuse, kuidas sekkuda ({{commentsTotal}})

Marina Kaljurand Autor: ERR

Presidendiks pürgiv välisminister Marina Kaljurand näeb presidendi rolli majakana riigis, kes peaks sekkuma, kui suureneb lõhe valitsuse, parlamendi ja inimeste vahel.

Kaljurand rääkis usutluses Postimehele, et kui inimesed leiavad, et valitsus ja riigikogu käituvad valesti, siis on president see, kelle poole vaadatakse.

"Tema peab olema kindlustunde, õigluse, turvatunde looja, põhiseaduslike väärtuste kaitsja. Tema poole vaadatakse ning ta sekkub," märkis Kaljurand.

Kaljuranna sõnul annab tema 25-aastane kogemus diplomaadina hea tunnetuse, kuidas ja mismoodi sekkuda ehk kas öelda avalikult ja kõva häälega või konsulteerida.

"Vahel ei too kasu kellegi avalik häbimärgistamine, avalik kritiseerimine. Diplomaatias tehakse palju tööd ära kardinate taga, kinniste uste taga ja välja tullakse siis, kui lahendus on saavutatud," tõdes Kaljurand.

Kaljurand on seisukohal, et president ei saa olla ühegi erakonna liige, sest president peab olema parteideülene, kuid samas on senised presidendid kõik olnud mõne erakonna liikmed ning see ei ole neid seganud tõusmast parteideüleseks presidendiks.

"Kas mina saan sellega hakkama? Mul ei ole mitte mingisugust kahtlustki," kinnitas Kaljurand.

Eesti Päevalehes kirjutas Kaljurand, et ta tahab olla kindluse looja ja andja ebakindlatel aegadel - olgu rahvusvaheliselt või riigisiseselt ebakindlatel aegadel.

"Inimesed vajavad turvatunnet ja presidendil on siin vaimse õhustiku ühe olulise kujundajana oluline roll," kinnitas Kaljurand.

Tema sõnul ei saa aga kindlustunnet jagada ainult kantslist pühapäevajutlustega, vaid seda saab jagada inimestega kohtudes, rääkides, kuulates ja vastates.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.