Kortunov: Venemaa ei astu Baltimaid ohustavaid samme ({{commentsTotal}})

USA õhujõudude hävituslennuk F-22, NATO lipp.
USA õhujõudude hävituslennuk F-22, NATO lipp. Autor/allikas: Ints Kalnins/Reuters/Scanpix

Venemaa ei astu tõenäoliselt otseseid samme, mis ohustaksid Baltimaid ja NATO terviklikkust, ütles Vene Rahvusvaheliste Suhete Nõukogu esimees Andrei Kortunov usutluses BNS-ile.

Kortunov nimetas Lennart Meri konverentsi veerel antud usutluses Baltimaade ja Venemaa suhteid "keerulisteks ja mitte positiivseteks".

Tema sõnul on lähitulevikus oodata ohtralt Baltimaade vastast retoorikat ja seda eriti pärast NATO Varssavi tippkohtumist, kus langetatakse otsus alliansi vägede paigutamisest Baltimaadesse.

"Usun, et näeme vaenulike avalduste vahetamist. See on juba praegu toimumas. Lätis jõudis lõpule Nõukogude okupatsioonikahjusid hinnanud komisjoni töö. Venemaal oli see suur teema ning meedia üritas sellest lugu teha," lausus Kortunov BNS-ile.

Vene rahvusvaheliste suhete ekspert näeb ka tulevikus komplikatsioone Venemaa ja Baltimaade suhetes, sest osapoolte vahel valitseb sügav usaldamatus ja mõned küsimused on jätkuvalt lahendamata, sealhulgas Eestiga.

"Territoriaalküsimus on endiselt lõpliku lahenduseta," lausus Kortunov. "Kahjuks näeme tõenäoliselt pingelist perioodi, ehkki ma ei usu, et see teravneks otseseks konfliktiks. "

"Ma ei usu, et Venemaa astuks mingeid samme, mis võiksid NATO terviklikkust ohustada. Baltimaad on alliansi liikmed ja ma ei pea tõenäoliseks, et Venemaa astuks neid ohustavaid samme," lausus Vene Rahvusvaheliste Suhete Nõukogu esimees.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics