Kortunov: Venemaa ei astu Baltimaid ohustavaid samme ({{commentsTotal}})

USA õhujõudude hävituslennuk F-22, NATO lipp. Autor: Ints Kalnins/Reuters/Scanpix

Venemaa ei astu tõenäoliselt otseseid samme, mis ohustaksid Baltimaid ja NATO terviklikkust, ütles Vene Rahvusvaheliste Suhete Nõukogu esimees Andrei Kortunov usutluses BNS-ile.

Kortunov nimetas Lennart Meri konverentsi veerel antud usutluses Baltimaade ja Venemaa suhteid "keerulisteks ja mitte positiivseteks".

Tema sõnul on lähitulevikus oodata ohtralt Baltimaade vastast retoorikat ja seda eriti pärast NATO Varssavi tippkohtumist, kus langetatakse otsus alliansi vägede paigutamisest Baltimaadesse.

"Usun, et näeme vaenulike avalduste vahetamist. See on juba praegu toimumas. Lätis jõudis lõpule Nõukogude okupatsioonikahjusid hinnanud komisjoni töö. Venemaal oli see suur teema ning meedia üritas sellest lugu teha," lausus Kortunov BNS-ile.

Vene rahvusvaheliste suhete ekspert näeb ka tulevikus komplikatsioone Venemaa ja Baltimaade suhetes, sest osapoolte vahel valitseb sügav usaldamatus ja mõned küsimused on jätkuvalt lahendamata, sealhulgas Eestiga.

"Territoriaalküsimus on endiselt lõpliku lahenduseta," lausus Kortunov. "Kahjuks näeme tõenäoliselt pingelist perioodi, ehkki ma ei usu, et see teravneks otseseks konfliktiks. "

"Ma ei usu, et Venemaa astuks mingeid samme, mis võiksid NATO terviklikkust ohustada. Baltimaad on alliansi liikmed ja ma ei pea tõenäoliseks, et Venemaa astuks neid ohustavaid samme," lausus Vene Rahvusvaheliste Suhete Nõukogu esimees.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.