Angolat ja Kongot on tabanud kollapalaviku puhang ({{commentsTotal}})

Autor: wikimedia commons

Maailma Terviseorganisatsiooni arvates ei kujuta puhang suuremat ohtu, kuid piirkonnas on vaja tarvitusele võtta laiemad kontrolli- ning vaktsineerimismeetmed.

Kollapalvikul on kõrge suremusmäär ning nelja kuu jooksul on Angolas haiguse tagajärjel surnud 300 inimest, vahendasid ERR-i teleuudised.

Kollapalvik on levinud juba ka Keeniasse ning Ugandasse.

Tervishoiutöötajad kardavad, et haigus võib sääskedega levida Aafrika ja Aasia suurlinnadesse.

Vaktsiinid kollapalviku vastu on Aafrikasse juba jõudnud ning ka Angolas on 90% vajalikest doosidest haigusennetuseks olemas.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.