Simson: partei peasekretär peaks olema inimene, kes ise erakonnale muresid juurde ei tekita ({{commentsTotal}})

Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson.
Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna juhatuse tänasel koosolekul võib ühe päevakorrapunktina kerkida üles Keskerakonna uue peasekretäri kandidatuur. Keskerakonna fraktsiooni esimees, kunagine peasekretär Kadri Simson leiab, et eeskätt peaks uus inimene sellel ametikohal saama tööga hakkama.

"Juhatus kinnitab ainult kandidaadi, kes juhatuse enamuse arvates tööga hakkama saab," rõhutas Simson peamist valikukrireeriumi Vikerraadiole.

"Peasekretäri töö kindlasti ei ole niisama usaldusväärne olemine - peasekretär on erakonna tegevjuht, ta peab leidma piisavalt aega, et olemas olla kõigi piirkondade jaoks, ta peab olemas olema, et lahendada piirkondade või erakonna liikmete muresid ja ta peaks kindlasti olema inimene, kes ise muresid erakonnale juurde ei tekita," leidis Simson.

"Ta peab olema usaldusväärne, meeskonda töös hoidev ja ilmselt ka erakonna liikmetele piisavalt tuntud. Ma ise eelnevast elukogemusest lähtudes saan väita, et peasekretäri ja riigikogu liikme töö ei ole ühildatavad. Seda on püüdnud ühildada kõik eelnevad kolm peasekretäri, aga kõigi kolme paremad tööaastad jäid sellesse aega, kui nad olid 100-protsendiliselt vaid peasekretäri tööga haaratud," väitis Simson.

Peasekretäri kandidaadi saab juhatusele esitada erakonna esimees.

"Kuigi Edgar Savisaar on teada andnud, et ta püüab leida uue peasekretäri võimalikult kiiresti, ei välista ma ka võimalust, et ta kiirustab aeglaselt ja esialgu jääb peasekretäri kohusetäitjaks Urmo Saareoja," tegi Simson oma panused.

"Kuna Priit Toobal tegi oma otsuse mitte liiga pika etteteatamisega, siis võib tõesti olla olukord, kus talle erakonna büroost ei ole selget mantlipärijat kasvanud, seetõttu vajab kohatäitmine natukene pikemaid otsinguid," pakkus Simson.

Keskerakonna juhatuse koosolek algab kell 17.

Toimetaja: Merilin PärliERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema