Simson: partei peasekretär peaks olema inimene, kes ise erakonnale muresid juurde ei tekita ({{commentsTotal}})

Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson. Autor: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna juhatuse tänasel koosolekul võib ühe päevakorrapunktina kerkida üles Keskerakonna uue peasekretäri kandidatuur. Keskerakonna fraktsiooni esimees, kunagine peasekretär Kadri Simson leiab, et eeskätt peaks uus inimene sellel ametikohal saama tööga hakkama.

"Juhatus kinnitab ainult kandidaadi, kes juhatuse enamuse arvates tööga hakkama saab," rõhutas Simson peamist valikukrireeriumi Vikerraadiole.

"Peasekretäri töö kindlasti ei ole niisama usaldusväärne olemine - peasekretär on erakonna tegevjuht, ta peab leidma piisavalt aega, et olemas olla kõigi piirkondade jaoks, ta peab olemas olema, et lahendada piirkondade või erakonna liikmete muresid ja ta peaks kindlasti olema inimene, kes ise muresid erakonnale juurde ei tekita," leidis Simson.

"Ta peab olema usaldusväärne, meeskonda töös hoidev ja ilmselt ka erakonna liikmetele piisavalt tuntud. Ma ise eelnevast elukogemusest lähtudes saan väita, et peasekretäri ja riigikogu liikme töö ei ole ühildatavad. Seda on püüdnud ühildada kõik eelnevad kolm peasekretäri, aga kõigi kolme paremad tööaastad jäid sellesse aega, kui nad olid 100-protsendiliselt vaid peasekretäri tööga haaratud," väitis Simson.

Peasekretäri kandidaadi saab juhatusele esitada erakonna esimees.

"Kuigi Edgar Savisaar on teada andnud, et ta püüab leida uue peasekretäri võimalikult kiiresti, ei välista ma ka võimalust, et ta kiirustab aeglaselt ja esialgu jääb peasekretäri kohusetäitjaks Urmo Saareoja," tegi Simson oma panused.

"Kuna Priit Toobal tegi oma otsuse mitte liiga pika etteteatamisega, siis võib tõesti olla olukord, kus talle erakonna büroost ei ole selget mantlipärijat kasvanud, seetõttu vajab kohatäitmine natukene pikemaid otsinguid," pakkus Simson.

Keskerakonna juhatuse koosolek algab kell 17.

Toimetaja: Merilin PärliFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.