Saksa politsei seostab surnud pensionäri aastakümnete eest toimunud mõrvadega ({{commentsTotal}})

Kohtueksperdid kaks aastat tagasi Schwalbachis garaaži juures, kust Manfred Seeli tütar leidis ühe ohvri kehaosi. Autor: AFP/Scanpix

Kaks aastat tagasi surnud Saksa pensionär võis olla 1970ndatel ja 1990ndatel toimunud mitmete sadistlike mõrvade taga, teatasid sealsed uurimisorganid.

Saksa politsei uurib 2014. aastal 67-aastaselt surnud Manfred Seeli seoseid viie naisprostituudi ja ühe teismelise poisi tapmisega, mille puhul oli kõigi ohvrite kehast eemaldatud organeid, vahendas BBC.

Politsei peab võimalikuks, et tapjal oli kaasosaline ning ohvreid võib olla veelgi. Hesseni kriminaaluurimisbüroo on uurimiseks taasavanud sadu lahendamata juhtumeid.

Seel töötas Frankfurdi lähistel Schwalbachi linnas maastikuarhitektina. Kahtlused tekkisid pärast mehe surma, kui tema tütar leidis isa renditud garaažis asunud tünnist naise säilmed. Politsei tegi kindlaks, et tegu oli Britta Simone Dialloga, kes oli Frankfurdis prostituudina töötanud. Uurijad on öelnud, et neil pole mingit kahtlust, et tapjaks oli just Seels.

Lisaks kahtlustatakse teda kahe naise tapmises 1971. aastal ning mõrvades aastatel 1991, 1993 ning 1998. Kõik mõrvad toimusid Frankfurdis ja selle ümbruses. Uurijad oletavad, et vahepealne 20aastane paus või olla tingitud sellest, et siis oli Seel hõivatud pereeluga.

Ainus meesohver Tristan Bruebach oli 13-aastane. Tapja lõikas koolist koju jalutanud poisil kõri läbi ning tema moonutatud laip leiti ühest Frakfurdi tunnelist.

Ohvrite haavad olid samasugused nagu Seeli arvutist leitud vägivaldsetes pornofilmides. Lisaks leiti mehe arvutist üle 32 000 kannibalistliku ja vägivaldse pildi.

Politsei otsib nüüd infot, mis võimaldaks seostada Seeli ka teiste tapmistega, samuti otsitakse inimesi, kes teda tundsid ja temaga suhtlesid.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.